REKLAMA

Próba przemytu w płockim więzieniu [FILM]

REKLAMA

Jednym z niedozwolonych przez osadzonych w zakładach karnych przedmiotów jest telefon komórkowy. Właśnie ten przedmiot znaleźli funkcjonariusze Zakładu Karnego w Płocku, w paczce zaadresowanej do jednego z osadzonych.

Funkcjonariusze Zakładu Karnego w Płocku 26 maja br. kolejny raz udaremnili próbę przemytu przedmiotów, które zagrażają bezpieczeństwu jednostki organizacyjnej służby więziennej. Podczas kontroli za pomocą skanera rentgenowskiego paczki, w której znajdował się czajnik dla jednego z osadzonych, funkcjonariusz zauważyła elektroniczny przedmiot. Jak się okazało, wewnątrz czajnika ukryty był mini telefon komórkowy.

PowiązaneTematy

– W myśl art. 110a§ 4 kodeksu karnego wykonawczego, skazany nie może posiadać, poza depozytem, środków łączności oraz przedmiotów i dokumentów, które mogą stanowić zagrożenie dla porządku lub bezpieczeństwa w zakładzie karnym – wyjaśnia por. Zbigniew Śpiewak, Rzecznik Prasowy Dyrektora Okręgowego Służby Więziennej w Warszawie.

Jak dodaje, osoby, które odbywają karę w płockim zakładzie karnym, mają możliwość kontaktu telefonicznego z rodziną każdego dnia, za pomocą aparatów samo inkasujących umieszczonych na korytarzach oddziałów mieszkalnych, jednak rozmowy te podlegają kontroli służby więziennej.– Posiadanie niedozwolonych środków łączności może przyczynić się do czynów zabronionych prawem, zastraszania świadków, zapewnienia alibi lub uzgadniania zeznań. Służba Więzienna, realizując zadania w zakresie wykonywania tymczasowego aresztowania oraz kar pozbawienia wolności dokłada starań, aby zapewnić prawidłowy tok postępowań karnych oraz nie dopuścić do czynów niezgodnych z prawem – argumentuje rzecznik.

Tłumaczy też, iż telefony komórkowe mogą być w rękach osadzonych narzędziem, służącym do zdobywania narkotyków, sterowania grupą przestępczą, zlecania zabójstw, wymuszania haraczy, organizowania ucieczek, zastraszania świadków, rodzin funkcjonariuszy i innych niewinnych osób.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU