Prezydent spotkał się z mieszkańcami osiedla Kolegialna

REKLAMA

Prezydent Płocka, Andrzej Nowakowski, spotkał się w czwartek z mieszkańcami osiedla Kolegialna. Płocczanie skarżyli się na brak terenów zielonych, inni domagali się usunięcia drzew zasłaniających im okna. Poruszano też kwestie miejsc parkingowych i budowy ścieżek rowerowych.

Osiedle Kolegialna to jedno z najbardziej zaludnionych osiedli w Płocku – mieszka na nim około 10 tysięcy ludzi. Przedstawiciele Kolegialnej spotkali się w czwartek z prezydentem Nowakowskim i wskazywali na potrzeby osiedla. Płocczanie skarżyli się na brak parkingów, ścieżek rowerowych. Prosili też o uporządkowanie terenów zielonych. – Miasto wspiera renowację takich budynków przyznając dofinansowanie z budżetu, ale nie można zmusić właścicieli do dokonywania remontów – odpowiadał prezydent, który po chwili wspomniał o wyremontowanej Wieży Ciśnień, będącej jedną z atrakcji w tej części miasta.

PowiązaneTematy

Prezydent podjął też temat ścieżek rowerowych. – W ciągu ostatnich trzech lat podwoiliśmy ich liczbę – wspominał Nowakowski. – Powstały one na drogach wylotowych z miasta, ale także m.in. w ul. Chopina. Jednak, gdybyśmy zaczęli budowę ścieżek rowerowych w centrum, to byście się państwo denerwowali, że najpierw potrzeba tu remontu chodników, bo to jest pilniejsza sprawa – wyjaśnia.

Mieszkańcy upominali się też o długo wyczekiwany przez nich remont ul. Gradowskiego. – Co roku na wszystkie inwestycje jest około 150 mln zł – wyliczał Nowakowski. – Gdyby w ul. Gradowskiego chodziło tylko o położenie nowego asfaltu, to nie byłoby zbyt kosztowne. Ale tam trzeba także wykonać prace pod ziemią, co podraża znacznie tę inwestycję, a na to w tej chwili nie ma środków.

Pojawiły się też głosy, że boisko przy Gimnazjum nr 2 jest niedostępne dla okolicznych mieszkańców. – Nieprawda, otwarte jest do godziny 22 – zaoponowała Hanna Siemińska, dyrektor G2.

Mieszkańcy narzekali też na zaniechania w kwestii kanalizacji. Prezydent odpierał te zarzuty wyjaśniając, że w tej chwili Wodociągi Płockie prowadzą długotrwałą inwestycję, która w dużym stopniu jest dofinansowana z Unii Europejskiej. – Jest to bardzo kosztowne przedsięwzięcie, dlatego jest podzielone na etapy – stwierdził. Obecnie trwają prace w Al. Kobylińskiego. W kolejnych latach będą realizowane prace w następnych kwartałach miasta – wyjaśniał prezydent.