REKLAMA

Pożar w pobliżu gospodarstwa w gminie Słubice [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Strażacy z OSP Słubice napotkali pożar, gdy jechali na interwencję w sprawie usunięcia owadów. Okazało się, że paliły się pozostałości roślinne w miejscowości Jamno (gm. Słubice).

Pożar pola, leżącego przy gospodarstwie domowym, miał miejsce w czwartek, 24 września w godzinach wieczornych.

– Ratownicy z naszej jednostki udawali się zgodnie z dyspozycją SK KM PSP w Płocku do miejscowości Grabowiec do owadów błonkoskrzydłych. W trakcie dojazdu ratownicy dostrzegli gęsty czarny dym, mniej więcej na wysokości miejscowości Grzybów – wyjaśniają strażacy z OSP Słubice.

Jak się okazało, o pożarze już informowali mieszkańcy Słubic. Strażacy pojechali więc na miejsce zdarzenia.– Doszło do pożaru pozostałości roślinnych za jednym z gospodarstw w miejscowości Jamno, w gminie Słubice. W celu opanowania płomieni, podane zostały dwa prądy wody w natarciu na palące się pozostałości roślinne. Po sprawnym opanowaniu płomieni, ratownicy przystąpili do przelewania pogorzeliska, w tym grubych pniaków drzew. W trakcie naszych działań na miejsce dotarł również zastęp z OSP w Łaziskach – informuje OSP Słubice.

Po zakończeniu działań, strażacy udali się do miejscowości Grabowiec, gdzie zagrożenie stanowiły owady błonkoskrzydłe, które zbudowały swoje gniazdo w konstrukcji dachu budynku mieszkalnego.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU