REKLAMA

Poważny wypadek w gminie Gąbin. Ciężko ranna kobieta [FILM, FOTO]

REKLAMA

Minione wolne dni obfitowały w kolizje i wypadki. Do jednego z nich doszło tuż przed godziną 2 w nocy, 2 maja. Konieczna była interwencja śmigłowca LPR.

– Policjanci wstępnie ustalili, że około godz. 1.55, w miejscowości Czermno, kierujący pojazdem ford mondeo, 28-letni mieszkaniec powiatu płockiego, jadący od strony Gąbina, w niewyjaśnionych okolicznościach, na prostym odcinku drogi, stracił panowanie nad pojazdem, w wyniku czego wypadł z jezdni i uderzył w drzewo – poinformowała sierż. szt. Krystyna Kowalska z KMP w Płocku.

Kierujący i pasażerka, siedząca z tyłu, przewiezieni zostali do szpitala w Płocku. Druga pasażerka, siedząca obok kierowcy, z poważnymi obrażeniami ciała poleciała śmigłowcem do szpitala w Warszawie. Akcję zabezpieczali strażacy z OSP Słubice.PowiązaneTematy

– Po przybyciu na miejsce wyznaczyliśmy plac o odpowiednich wymiarach, sprawdziliśmy teren oraz nawiązaliśmy łączność radiową ze śmigłowcem. W trakcie naszych działań, na miejsce dotarła karetka pogotowia z osobą poszkodowaną. Kiedy śmigłowiec wylądował, lekarz wraz z ratownikiem medycznym ze śmigłowca udali się do karetki, gdzie poszkodowana przygotowana została do transportu. Następnie nasi ratownicy pomogli przy transporcie poszkodowanej z karetki do śmigłowca – relacjonują zdarzenie strażacy z OSP Słubice.

Jak wykazało badanie alkomatem, kierowca Forda Mondeo był trzeźwy.