REKLAMA

Poważny wypadek, samochód w głębokim rowie. „Na słowa uznania zasługują przejeżdżający kierowcy” [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Strażacy z OSP Gąbin zamieścili relację z wypadku, do którego doszło w miniony piątek. Dwa pojazdy po zderzeniu były mocno zniszczone, a jedna osoba zakleszczona w aucie. Empatią wykazali się przejeżdżający kierowcy.

Do tego zdarzenia doszło 24 września przed godziną 8 rano na obwodnicy Gąbina. Na miejsce przyjechały zastępy OSP Gąbin, JRG nr 2 PSP w Płocku, Policja i Pogotowie Ratunkowe.

– Po dotarciu na miejsce zastaliśmy znacznie uszkodzone dwa samochody osobowe. Jeden z nich znajdował się w głębokim rowie. Jego kierowca znajdował się w środku pojazdu – relacjonują strażacy z OSP Gąbin.

Strażacy zabezpieczyli miejsce zdarzenia, udzielili też kwalifikowanej pierwszej pomocy osobom biorącym udział w zdarzeniu, a jednego z kierowców ewakuowali na zewnątrz pojazdu.– Aby zmniejszyć ryzyko wystąpienia wtórnych uszkodzeń ciała, podjęto decyzję o ewakuacji kierowcy przez tylnie drzwi pojazdu. Aby było to możliwe, konieczne było użycie narzędzi hydraulicznych – tłumaczy OSP Gąbin.

Ulica Trakt Lipiński przez kilka godzin była całkowicie zablokowana, ale ruch na obwodnicy odbywał się bez większych utrudnień.

– Na słowa uznania zasługują przejeżdżający kierowcy. Jeden z nich okazał się ratownikiem. Do czasu naszego przyjazdu był z uwięzionym kierowcą w środku samochodu. Kolejną, dobrą duszą była przejeżdżająca kobieta, która dała schronienie w swoim samochodzie drugiej osobie biorącej udział w wypadku – podkreślają strażacy.

Fot. OSP Gąbin
Fot. OSP Gąbin
Fot. OSP Gąbin
Fot. OSP Gąbin
Fot. OSP Gąbin

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 11

 1. Edzio says:

  Taki piękny pasacik na złom… płakać się chce.

 2. Ania says:

  Nie trzeba było długo czekać na kolejny wypadek na tym odcinku. Cała obwodnica jest fatalnie zaprojektowana. A wspomniany wyżej odcinek jest jednym z najgorszych bo jest słaba widoczność na tym skrzyżowaniu. Burmistrz może i się cieszy z takiej inwestycji, ale jest ona jednym wielkim bublem. Przy większych opadach drogi serwisowe są pod wodą, już nie wspomnę o tym jak ślisko jest przy niewielkim deszczu a w zimę to była tragedia…

  • Pioter says:

   Nie. To nie wina projektu tylko kwestia czytania znaków. Z tym jest problem u polskich kierowców.

   • Ania says:

    To, że jest słaba widoczność to nie jest wina projektu? A czyja niby? To, że ktoś nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu innemu kierujacemu ie musi być winą błędnego czytania znaków. Może po prostu nie był ten pojazd dla niego widoczny w chwili wjechania na skrzyżowanie. Tak jak wspomniałam wcześniej- jest słaba widoczność na tym skrzyżowaniu

 3. Skończy się głupawka??? says:

  Mandat w wysokości co najmniej 1500 zapłacimy za:
  – nieustąpieniem pierwszeństwa pieszemu
  – niezatrzymaniem pojazdu w celu umożliwienia przejścia przez jezdnię osobie niepełnosprawnej, używającej specjalnego znaku, lub osobie o widocznej ograniczonej sprawności ruchowej
  – wyprzedzaniem pojazdu na przejściu dla pieszych, na którym ruch nie jest kierowany, lub bezpośrednio przed tym przejściem,
  – PRZEKROCZENIE prędkości o ponad 30 km/h!!!

 4. Rambo says:

  Ale dał popalić!

 5. Z. P. FRYDRYSIAK says:

  Szybciej, szybciej, szybciej…. Czekamy na Was.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU