REKLAMA

Potrącenie rowerzysty przez osobówkę, 20-latek w szpitalu. Obaj kierujący popełnili błąd

REKLAMA

W piątek wczesnym wieczorem w Płocku doszło do potrącenia rowerzysty. Młody mężczyzna został przewieziony do szpitala.

Jak przekazała nam czytelniczka 22 października około godz. 18.30, na al. Piłsudskiego w Płocku doszło do potrącenia rowerzysty. Informację potwierdziliśmy w Komendzie Miejskiej Policji w Płocku.

– 30-letni kierujący audi potrącił przejeżdżającego rowerem przez przejście dla pieszych 20-latka – wyjaśnia podkom. Marta Lewandowska, oficer prasowa płockiej policji. – Kierowca audi nie zatrzymał się przed przejściem pomimo tego, że na dwóch sąsiednich pasach ruchu kierowcy zatrzymali się. Dodam, że rowerzysta nie powinien jechać rowerem po przejściu, gdyż jest to wykroczenie – tłumaczy podkom. Marta Lewandowska.Rowerzysta z obrażeniami ciała został przewieziony został do szpitala. Na miejscu występują nieznaczne utrudnienia w ruchu, które potrwają do około godz. 20.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 21

 1. Żądam says:

  prawa do dania w pysk rowerzyscie jadącemu po chodniku. pieszy

 2. Tylko pytam says:

  czy rowerzysta może rozjechać pieszego, który łazi po ścieżce rowerowej?

 3. Zbych says:

  Kierujący popełnił karygodny błąd…w sytuacji kiedy inne auta się zatrzymują zwyczajnie ma on obowiązek też się zatrzymać. To że rowerzysta (oczywiście też niezgodnie z przepisami) w jechał na przejście dla pieszych nie zmienia tego faktu. Gdyby był pieszym i wszedł na przejście prawidłowo, lub gdyby przeprowadzał rower do wypadku i tak by doszło, bo Pan kierowca by go zwyczajnie przejechał. Tu przepisy nic nie poprawią, bo winne są brak wyobraźni i logicznego myślenia (może nieuwagi, ale przy przejściu dla pieszych to równie karygodne). Nawet ograniczenie przędkości do 30 km/h

  • Xyz says:

   Kierujący popełnił błąd to fakt. Rowerzysta również popełnił błąd i to też fakt. Obydwaj winni, obydwaj do ukarania, nie ma nad czym dyskutować.

 4. Kierowca says:

  KAŻDY ZAWODOWY KIEROWCA POWINIEN MIEĆ PRAWO ROZJECHAC W ŻYCIU JEDNEGO ROWERZYSTĘ, PIESZEGO LUB POLICJANTA.

  • x says:

   idiota

  • firewie says:

   nie idiota,…kretyn.

  • bravo says:

   p o p i e r a m

  • kierowca AMATOR says:

   A czemu tylko zawodowy? Ja też chcę!

  • Pytajnik says:

   Do „kierowca” – pewnie wiesz, że nie jesteś anonimowy. Twój wpis z automatu kwalifikuje się pod zapisy kodeksu karnego. Z mega satysfakcją w poniedziałek złożę stosowne zawiadomienie wraz ze zrzutem twojego wpisu. I uwierz, że nie odpuszczę.

   • Edzio says:

    Haha nie zesraj się…

   • Ja denuncjator says:

    Twój wpis także nie jest anonimowy. Możesz zostać przez niecnych ludzi ceniących sobie swobodę wypowiedzi wciągnięty na chwalebną listę przeciwników wolności wypowiedzi.

 5. Srull says:

  Podobnych zdarzeń będzie więcej. Jest to skutek nowych, chybionych przepisów dotyczących uprzywilejowania pieszych i rowerzystów. Niestety nie da się przepisami zmienić praw fizyki tyczących się wzajemnych zależności pomiędzy masą, prędkością, drogą hamowania i skutkami zderzenia dwóch ciał o różnych masach. Pieszym i rowerzystom zalecałbym daleko idącą powściągliwość w egzekwowaniu zgubnych przywilejów.

  • Piotr says:

   Pan taki elokwentny, że aż zatkać kakao może. Zapomina Pan jednak o tym, że kierowcy samochodu w zderzeniu z pieszym i rowerzystą raczej nic się nie stanie, a samochód w takim wypadku jest narzędziem zbrodni. Przejścia zwykle są oznakowane dość czytelnie w miastach, a kierowcy zwykle jeżdżą skupiając się nie tylko na drodze i jej najbliższym otoczeniu ale też na telefonach, panienkach, kawalerach i niebieskich migdałach. To nie kwestia przepisów tylko daleko idącej wyobraźni. Skoro w tym przypadku dwa samochody zatrzymały się żeby ustąpić pierwszeństwa to po kiego ch..ja ten w audi jechał!!!?? Jak ja mam dziecko puścić na rowerze w miasto jak banda kretynów w autach za wszelką cenę chce je zabić?? Może po rowach ma chodzić bo jaśnie panom parę sekund postoju na przejściu misterny plan na cały dzień zburzy??

   • Srull says:

    Zalecałbym czytanie ze zrozumieniem.

   • Funkconariusz says:

    Pan nie wie co pisze!!!Według Pana rowerzyści i piesi to święte jrowy

   • Piky says:

    Piotr, , w pełni popieram twój wpis m

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU