REKLAMA

Potencjalni mordercy za kierownicą. Powstrzymali ich mieszkańcy

REKLAMA

W poniedziałek świadkowie wyeliminowali z ruchu dwóch nietrzeźwych kierowców. Jednego z mężczyzn zatrzymano w Płocku, drugiego w gminie Staroźreby.

Kończy się tolerancja społeczna do prowadzenia pod wpływem alkoholu. W ostatnim czasie coraz częściej pojawiają się informacje o obywatelskich zatrzymaniach nietrzeźwych kierowców. Do kolejnych takich interwencji doszło 7 czerwca.

Pierwsze obywatelskie ujęcie nietrzeźwego kierowcy nastąpiło w poniedziałek przed południem, na jednej z płockich ulic.

– Świadkowie, widząc siedzącego za kierownicą samochodu mężczyznę, który nie potrafił zapanować nad pojazdem, natychmiast podbiegli do niego i powstrzymali go od dalszej jazdy. Okazało się, że powodem tej nieudolnej jazdy był stan trzeźwości 46-latka. Badanie policyjnym alkomatem wykazało u mieszkańca Pomorza ponad 3 promile alkoholu w organizmie – relacjonuje mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa KMP w Płocku.Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Kolejna wzorowa reakcja świadków na widok nietrzeźwego za kierownicą miała miejsce w gminie Staroźreby. Tam świadkowie udaremnili jazdę 48-latka, który wsiadł za kierownicę seata, mając ponad 3,5 promila alkoholu w organizmie. Mieszkaniec powiatu płockiego w ogóle nie posiadał uprawnień do kierowania pojazdami.

– Dzięki obywatelskiej postawie nietrzeźwi kierowcy, którzy swoją jazdą stwarzali zagrożenie dla bezpieczeństwa na drodze, zostali wyeliminowani z ruchu. Teraz za swoje wyjątkowo nieodpowiedzialne zachowanie odpowiedzą przed sądem. Grozi im kara nawet do 2 lat pobawienia wolności, wysoka grzywna oraz zakaz prowadzenia pojazdów – zaznacza mł. asp. Marta Lewandowska.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Pijany says:

    Ciekawe jak ktoś będzie miał połamane gnaty za obywatelską postawę czy policja to nagłosni.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU