Poszukiwany listem gończym zatrzymany w Płocku

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

W Płocku doszło do zatrzymania przez bydgoskich policjantów czterdziestolatka, który jest podejrzany o rozbój w barze w Wielkim Rychnowie, w powiecie Golub-Dobrzyń. Mężczyzna usłyszał już zarzuty, a sąd zdecydował o jego tymczasowym aresztowaniu. Grozi mu 12 lat więzienia. 

Do przestępstwa doszło 12 lutego tego roku. Mężczyzna wszedł do baru i złożył zamówienie. Po chwili udał się do toalety, gdzie  zwabił pracownicę, a następnie uderzył ją i skrępował. Ukradł pieniądze i uciekł, jednak nagrały go kamery monitoringu. Po ich upublicznieniu udało się ustalić, kto jest sprawcą. Za mieszkańcem Brodnicy został wydany list gończy.

Okazało się, że poszukiwany przestępca schronił się właśnie w naszym mieście. Policjanci z Zespołu Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Wojewódzkiej Policji w Bydgoszczy namierzyli mężczyznę w Płocku. 1 marca antyterroryści weszli do mieszkania i zatrzymali zaskoczonego 40-latka.

W środę, 2 marca, funkcjonariusze doprowadzili podejrzanego do prokuratury, gdzie zostały mu przedstawione zarzuty. Zgodnie z kodeksem karnym, za rozbój grozi mu kara do 12 lat więzienia.

źródło: policja.pl

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji