REKLAMA

Poszukiwany listami gończymi płocczanin prowadził nielegalną fabrykę papierosów

REKLAMA

Dwie maszyny produkcyjne, blisko 143 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz tytoń – to efekt zlikwidowania nielegalnej fabryki papierosów na terenie powiatu gostynińskiego. Odpowiedzialny za ten proceder był m.in. 31-letni płocczanin, poszukiwany listami gończymi.

Nielegalna fabrykę papierosów zlikwidowali policjanci z Wydziału dw. z Przestępczością Gospodarczą płockiej komendy.

– W piątkowy wieczór na terenie powiatu gostynińskiego śledczy ujawnili nielegalną fabrykę papierosów. W budynku, gdzie odbywał się proceder, policjanci zabezpieczyli dwie maszyny produkcyjne, blisko 143 tysiące sztuk papierosów bez polskich znaków akcyzy oraz tytoń. Papierosy były już częściowo popakowane i przygotowane do sprzedaży – wyjaśnia mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa płockiej policji.

Na terenie posesji, gdzie zlokalizowana była nielegalna linia produkcyjna papierosów, policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, w wieku 29 i 31 lat.– Starszy z nich poszukiwany był listami gończymi, w celu odbycia kary pozbawienia wolności za przestępstwo czynnej napaści na funkcjonariusza Policji. Dzięki działaniom policjantów, 31-letni płocczanin nie uniknie już odpowiedzialności za popełnione przestępstwa i kolejne lata spędzi w więzieniu – informuje mł. asp. Marta Lewandowska.

Obydwaj mężczyźni usłyszeli już zarzuty popełnienia przestępstw karnoskarbowych. Ze wstępnych ustaleń wynika, że działalność płocczan mogła naraziła Skarb Państwa na uszczuplenia należności z tytułu niezapłaconego podatku akcyzowego w wysokości blisko 300 tys. złotych.

Fot. Komenda Miejska Policji w Płocku
Fot. Komenda Miejska Policji w Płocku

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU