REKLAMA

Ponad 550 przekroczeń prędkości. Prawko straciło kilku kierowców, dwóch było na „podwójnym gazie”

REKLAMA

W minionym tygodniu grupa SPEED na mazowieckich drogach namierzyła i ukarała kierowców, którzy przekraczali dozwoloną prędkość lub popełniali inne wykroczenia drogowe. Skontrolowano ponad tysiąc pojazdów.

Policjanci mazowieckiej grupy SPEED podczas kontroli 1000 pojazdów, ujawnili 835 wykroczeń, z czego aż 555 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Zatrzymano również 4 kierowców, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli prędkość o ponad 50 km/h. Oczywiście, zgodnie z obowiązującymi przepisami, kierowcy ci stracili uprawnienia na okres 3 miesięcy.

PowiązaneTematy

Do sądu skierowano łącznie 20 wniosków o ukaranie sprawców wykroczeń, zatrzymano też 5 praw jazdy i 37 dowodów rejestracyjnych. Policjanci wyeliminowali też z ruchu ulicznego potencjalnych morderców – dwóch kierowców jechało na „podwójnym gazie”.Rekordzistą pod kątem wysokości otrzymanego mandatu okazał się kierowca, którego w środę (21 grudnia) mazowieccy funkcjonariusze zatrzymali w miejscowości Kozietuły (pow. grójecki) za przekroczenie prędkości o 63 km/h w obszarze zabudowanym. Kierujący nissanem otrzymał mandat karny w wysokości 2000 zł oraz 14 punktów karnych. 62-letni mężczyzna jechał w terenie zabudowanym z prędkością 113 km/h.

O 500 zł niższy mandat otrzymała 42-letnia kobieta kierująca volvo, która w piątek (23 grudnia) w miejscowości Ostrówek (pow. grójecki) jechała z prędkością 109 km/h w obszarze zabudowanym, czyli o 59 km/h za dużo. Funkcjonariusze wręczyli jej mandat karny w wysokości 1500 zł i 13 punktów karnych.

Fot. Zespół Prasowy KWP w Radomiu

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU