REKLAMA

Policja szuka sprawcy napadu na seniorkę

REKLAMA

4 sierpnia w godzinach porannych doszło do rozboju na ul. Rybaki w Płocku. Ofiarą przestępcy stała się starsza kobieta, której skradziono pieniądze. Policja prosi o pomoc w schwytaniu sprawcy.

W czwartek rano do mieszkania 88-letniej mieszkanki Płocka zadzwonił dzwonek. Kobieta, mając nadzieję, że przyszedł do niej syn, otworzyła drzwi. Wówczas do mieszkania wtargnął mężczyzna, przewracając kobietę, po czym ukradł jej kilkaset złotych, które miała w portfelu i uciekł.

Funkcjonariusze zwracają się z apelem do osób, które mają jakiekolwiek informacje w tej sprawie o kontakt (również anonimowo) z Komendą Miejską Policji w Płocku, tel. 24 266-15-60, 24 266-16-00, 24 266-16-01 lub pod numerami tel. alarmowych 997 i 112.

Policja po raz kolejny prosi również o ostrożność w kontaktach z obcymi. Napady i kradzieże w naszym mieście zdarzają się coraz częściej, dlatego powinniśmy być czujni na każdym kroku.– Daleko idącą ostrożność powinni zachować przede wszystkim nasi seniorzy mieszkający samotnie. Przed otwarciem drzwi powinni oni dokładne sprawdzić kto chce wejść do ich mieszkania. Jeżeli jest to osoba nieznajoma, a senior przebywa w mieszkaniu sam, wtedy takiego nieznajomego nie powinien pod żadnym pozorem wpuszczać – tłumaczy Krzysztof Piasek, rzecznik płockiej policji.

Niekiedy nieznajome osoby powołują się na kogoś z rodziny. W takim wypadku seniorzy przed otwarciem drzwi powinni upewnić się, że rzeczywiście ktoś z rodziny wie o takiej wizycie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU