REKLAMA

Polacy popierają koniec lockdownu, ale nie we wszystkich branżach

REKLAMA

Business Insider zlecił badanie, z którego wynika, że większość Polaków pozytywnie odbiera otwarcie restauracji, hoteli czy klubów fitness. Przeciwni są jednak otwieraniu klubów i dyskotek.

Sondaż dla Business Insider przeprowadził IBRiS 19 stycznia br. na grupie 1100 pełnoletnich mieszkańców Polski. Zbadano, jak Polacy oceniają fakt, że przedłużenie obostrzeń co najmniej do 1 lutego przyniosło skutek w postaci buntu przedsiębiorców. W całej Polsce zaczynają otwierać się restauracje, bary, dyskoteki i kluby, a – jak informowaliśmy – od 1 lutego, bez względu na decyzje rządu, otwarcie zapowiadają kluby fitness i siłownie.

Okazuje się, że większość Polaków pozytywnie ocenia otwarcie większości zamrożonych branż. Aż 69,2 proc. ankietowanych popiera otwarcie hoteli i pensjonatów (zdecydowanie pozytywnie – 31,6 proc., raczej pozytywnie – 37,6 proc.). Otwarcie stacji i wyciągów narciarskich zyskało poparcie blisko 75 proc. badanych, otwarcie restauracji – 69,6 proc. osób, biorących udział w badaniu, ok. 65,4 proc. otwarcie kawiarni, a 59,2 proc. – otwarcie siłowni i klubów fitness.

Większość badanych osób negatywnie natomiast odnosi się do otwarcia klubów i dyskotek – taką decyzję poparło tylko 23,9 proc. respondentów.Wkrótce mamy poznać kolejne decyzje rządu w sprawie obostrzeń. Jak zapowiedział rzecznik rządu, Piotr Müller, zostaną one ogłoszone w najbliższych dniach, na pewno przed weekendem. Zgodnie z jego wypowiedzią, nie będzie zaostrzenia obostrzeń, a jeśli miałyby być podjęte decyzje o luzowaniu ich, to dotyczyć będą „obszaru handlowego czy częściowo obszaru hotelarstwa”. Podkreślił jednak, że nie ma jeszcze ostatecznych decyzji w tej sprawie.

Branża fitness chce się otwierać. Bez względu na decyzje rządu

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU