REKLAMA

Podwyższony stan wód w Wiśle. Strażacy ostrzegają przed powodzią [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Po bardzo niskich temperaturach i zamarznięciu wód, mamy obecnie roztopy. To spowodowało, że kra zaczęła się przemieszczać, co może prowadzić do powstawania zatorów. Obecnie w Kępie Polskiej występuje stan ostrzegawczy, który niebezpiecznie zbliża się do alarmowego.

Od kilku dni wodowskaz w Kępie Polskiej (powiat płocki) pokazuje wysokie wartości. W niedzielę, 24 stycznia przekroczył już poziom alarmowy (501 cm), w poniedziałek rano oscylował wokół tej wartości (497 cm).

– Wody rzeki wystąpiły już w znacznej części na międzywale, a kra jedynie miejscami zdaje się bardzo powoli poruszać. Zaobserwowana grubość pokrywy lodowej wynosi od kilku do kilkunastu centymetrów. Sytuacja w chwili obecnej nie stanowi zagrożenia dla mieszkańców, lecz należy ją bezwzględnie kontrolować, ponieważ ewentualny zator może spowodować realne zagrożenie powodzią – ostrzegają strażacy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Słubicach.Dlatego apelują do mieszkańców o zwracanie uwagi na to, co dzieje się w okolicy wałów przeciwpowodziowych. Jeśli zaobserwujemy coś niepokojącego, należy zgłosić to na numery alarmowe 112 – Centrum Powiadamiania Ratunkowego lub 998 – Państwowa Straż Pożarna. W każdej sytuacji należy możliwie dokładnie i szczegółowo opisać zaistniałą sytuację oraz postępować zgodnie z poleceniami dyspozytora.

– Prosimy również o zachowanie szczególnej ostrożności podczas poruszania się w okolicy akwenów wodnych. Pod żadnym pozorem nie należy wchodzić na lód, który jest bardzo niestabilny i w każdej chwili może się załamać – informują strażacy.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

  1. Obywatel1961 says:

    Dolina do Iłowa miała być podzielona wałami, aby nie powtórzyła się sytuacja z 2010, ale mądrzy inaczej nie zgadzali się ! Teraz pewnie znów zamiast puścić wodę przez Włocławek do Torunia do grzyba na pola golfowe przy Wiśle pewnie znowu przerwą wały i teraz już nikt nie będzie ratował nadwiślańskich gmin !!!
    Może ktoś wreszcie wysadzi w powietrze ‚tamę’ która jedyną rolę jaką pełni to powodowanie powodzi powyżej biegu rzeki ! Gdzie są wojska maciarawicza ? Gdzie dzielni policjanci z pałkami do rozbijania lodu ? Opady śniegu spowodował Trzaskowski, a powódź to pewnie wina Nowakowskiego !

  2. Lodołamacze gdzie? says:

    Uważają że nie trzeba jeszcze puszczać lodołamaczy bo po co….. lepiej później wypłacić 5 tyś przysłowiowym Kowalskim którzy stracą dorobek całego życia. Żenada. Żywioł może się zmienić z godziny na godzinę i jak będzie za późno to nie będzie czasu na reakcję tym bardziej jak mamy takie rządy jakie mamy. Oni ba wszystko mają czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Przeczytaj

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU