REKLAMA

Po decyzji rządu płocczanie ruszyli na cmentarze. Duże utrudnienia w ruchu

REKLAMA

W piątek rząd ogłosił decyzję o zamknięciu cmentarzy na trzy najbliższe dni. Jak informuje Urząd Miasta Płocka, spowodowało to masowe odwiedziny grobów na miejskich cmentarzach. Z tego powodu cmentarz komunalny będzie otwarty do północy.

Zgodnie z informacją przekazaną przez płocki urząd miasta, obecnie występują znaczne utrudnienia w ruchu na terenie Płocka.

– Po ogłoszeniu decyzji Premiera RP o zamknięciu cmentarzy w dniach 31.10-2.11.2020, mieszkańcy miasta masowo ruszyli na płockie nekropolie. Obecnie na wielu ulicach w rejonie cmentarzy występują znaczne utrudnienia w ruchu. Opóźnione są autobusy Komunikacji Miejskiej na większości linii – przekazał Konrad Kozłowski z Referatu Informacji Miejskiej.

W związku z powyższym, prezydent Płocka podjął decyzję o wydłużeniu godzin otwarcia Cmentarza Komunalnego przy ul. Bielskiej – będzie otwarty 30 października br. do północy. Urząd Miasta Płocka apeluje o zachowanie dystansu społecznego, zgodnie z zasadami obowiązującymi w strefie czerwonej.

Decyzja rządu, dotycząca zamknięcia cmentarzy oznacza, że nie nastąpi zapowiadane wcześniej wprowadzenie czasowej organizacji ruchu w dniach 31 października i 1 listopada w rejonie płockich cmentarzy. Autobusy KM Płock będą kursować zgodnie z rozkładami jazdy na sobotę i na niedzielę.Oznacza to także, iż nie będą uruchomione linie specjalne o numerach 24C oraz oznaczone numerami od 70 do 77, nie dojdzie do zamknięć Al. Kobylińskiego oraz utworzenia czasowych parkingów na południowej jezdni Al. Kobylińskiego w dniach 31.10 i 1.11.2020, nie zostanie też zamknięty przejazd ul. Bielską w niedzielę, 1 listopada br.

Zamknięte cmentarze, praca administracyjna zdalna – nowe decyzje rządu

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 20

 1. Kasa says:

  Na cmentarz nie mogłam wejść do galerii mogłam..oni mają siebie czy nas za głupich???

 2. Mundre społeczeństwo says:

  Dobre
  Najpierw prości ludzie wyzywają tych którzy nie noszą masek albo się gromadzą np na protestach
  A później sami lecą na cmentarz w pośpiechu bo mu się kwiatki za 20 zlotych (rocznie) zepsują tworząc zgromadzenie, robiąc korki, tworząc ryzyko w imię czego ?
  Prezydent Płocka udaje że dba o społeczeństwo i stosuje reżim sanitarny po czym wydłuża godziny otwarcia cmentarza zachęcając do jeszcze większego zgromadzenia (tylko nie piszcie że wydłużając godziny rozładował korki i zmniejszyła się liczba ludzi bo się zes.. ze śmiechu).
  Żenada umysłowa

 3. Gabriela says:

  Zamknąć te gęby nad grobami zmarłych. Miałeś na to cały rok, aby odwiedzać groby. Teraz weź różaniec do łapy i módl się o zdrowie bo o rozum już za późno. Koronawirusa czeka na ciebie za drzwiami więc siedź w domu. Pozdrawiam

 4. Kosmiczne jaja says:

  To największa głupota tego rządu.. Zero pomysłu na pandemię. Zamknięcie cmentarzy z godziny na godzinę.. I poszłoiooo.. Tysiące ludzi ruszyło na groby swoich bliskich.. Oczywiście z zachowaniem dystansu społecznego:) ale trzeba udawać, że dba się o zdrowie i życie Polaków. Czy ktoś pomyślał o ludziach, którzy zainwestowali w kwiaty, znicze, aby zarobić przez ten czas.. Ekonomia nie działa, znaczy działa tylko tam gdzie rządzący mają swoje interesy!!!!

 5. Anna says:

  Jak widać na zdjęciach-naród idiotów-a z takim żaden premier i żaden minister zdrowia nie da rady ograniczyć pandemii. Zarażajmy-jak na idiotów przystało !

  • Plocczanka says:

   Za to naród świetnie poradzi sobie z takim premierem i ministrem propagandy czyli zdrowia

 6. Xyz says:

  Do Nauczyciel. Co pewnie uczysz klasy 1-3 i nosi Cię że musisz chodzić i uczyć a koleżanki po fachu siedzą w domu mają płatne tak samo jak Ty 100%. A w domciu kopiuj wklej i poszło do uczniów i chcesz izolacji a po nauczaniu online zaczynasz korepetycje w realu u siebie na kwadracie.

  • Nauczyciel says:

   Wkurza mnie to że traktuje się ludzi jak bydło. Mogli powiedzieć tydzień wcześniej że planują zamknąć cmentarze a przez tych skur…. Ludzie tłoczyli się w korkach. Rząd nie chciał uniknąć skupisk a i tak się to nie udało. Jaką trzeba być kur… żeby zamykać przed ludźmi cmentarze w tak ważne święto. Co do nauczania to nie temat tego artykułu więc proszę pisać na temat mój ty chłopski psychologu rodem z gazety Przyjaciółka.

   • Gabriela says:

    Teraz czas na modlitwę, a nie na ujadanie.

 7. Zasmucona says:

  W ostatniej chwili kolejne obostrzenia. Polityczna zagrywka. Skoro trąbili o zamknięciu tydzień wcześniej czemu dopiero dziś? Dopiero o 15.30.
  Kolejna kwestia przedszkola i szkoły 1-3. Wszystkich apelują o zdalna pracę, szkoły zdalne nauczanie. Ok ja to jeszcze mogę zrozumieć nie ma pieniędzy dla rodziców ale zapewnijcie tym ludziom pracującym zwłaszcza w przedszkolach warunki zgodne z reżimem. Jak się mają te wszelkie zasady, obostrzenia do rzeczywistości? Kościoły obostrzenia na metry o których się mówi a przedszkola pominięte. Być może tu zawsze pracowali i pracują cyborgi, roboty odporne na wszystko. Czemu żadna gazeta nie poruszy tego tematu?

  • Nauczyciel says:

   Świadczy o tym że pandemii nie ma a władza wytoczyła wojnę Kościołowi, przedsiębiorcom i edukacji.

 8. Edzio says:

  Morawiecki to ch.j

 9. Łeba.. PIS i rząd says:

  Rząd traktuje ludzi jak bydło i niedługo za to zapłaci!!!!

 10. Płocczanka says:

  Jeb… PIS!!! ZAMKNĄĆ BOZNICE!!!!

 11. Nauczyciel says:

  Morawiecki odpowiesz za to łobuzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU