Płocki Dzień Flagi

REKLAMA

Dzień Flagi Rzeczypospolitej Polskiej to polskie święto, wprowadzone na mocy ustawy z 20 lutego 2004 r. Obchodzone jest między świętami państwowymi: 1 maja, czyli Świętem Pracy oraz Świętem Narodowym 3 Maja. Jak świętowano go w Płocku?

 

PowiązaneTematy

2 maja na Starym Rynku w Płocku o godz. 11 odbyło się powitanie i przypomnienie idei Święta Flagi. Zebrani wysłuchali  koncertu Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca Dzieci Płocka, który zaprezentował pieśni żołnierskie i mazura z lancami, skomponowanego na kanwie pieśni ułańskich.

Odbyło się również przekazanie proporca przez Gimnazjum nr 7 przy Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym nr 1 im. Księdza Jana Twardowskiego dla Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 im. Aleksandra Macieszy w Płocku. Proporzec ufundowany został przez środowisko kombatantów w 50. rocznicę wybuchu II wojny światowej z przesłaniem – pielęgnowania tradycji oraz szacunku do flagi narodowej i pokoju.

Ogłoszone zostały także wyniki konkursu wiedzy o polskim parlamentaryzmie pod patronatem Pani Elżbiety Gapińskiej Posłanki na Sejm RP i Pana Andrzeja Nowakowskiego Prezydenta Miasta Płocka, organizowanego przez MDK. Na zakończenie, widzowie obejrzeli prezentację pododdziału 4 Pułku Strzelców Konnych.

Zobaczcie fotoreportaż Rafaela Dominika.