REKLAMA

Płocka politechnika wesprze placówkę z powiatu. W jakim zakresie?

REKLAMA

Politechnika Warszawska Filia w Płocku nawiązała współpracę z Zespołem Szkół im. St. Staszica w Gąbinie. Płocka uczelnia wesprze placówkę w Gąbinie w kształceniu z przedmiotów ścisłych.

5 lutego w gmachu Politechniki Warszawskiej w Płocku zostało podpisane porozumienie o współpracy pomiędzy politechniką a Zespołem Szkół im. St. Staszica w Gąbinie. Porozumienie ze strony płockiej uczelni podpisał Prorektor ds. Filii w Płocku – prof. dr hab. inż. Janusz Zieliński, ze strony szkoły jej dyrektor – Jadwiga Irena Milewska.

Celem porozumienia jest popularyzowanie kształcenia na poziomie wyższym i wyzwalanie wśród uczniów chęci do zdobywania wiedzy i umiejętności z obszaru nauk ścisłych, technicznych i ekonomicznych.W ramach porozumienia politechnika wspierać będzie szkołę w nauczaniu przedmiotów ścisłych, technicznych i ekonomicznych, w tym w zakresie nauk matematyczno-przyrodniczych. Współpraca w tym zakresie polegać będzie na pomocy uczniom w podejmowaniu studiów na uczelniach technicznych jako kontynuacji nauki w wybranym już na poziomie szkoły średniej zawodzie.

Szkoła zapewni Politechnice możliwość prezentowania oferty dydaktycznej i naukowej oraz form i efektów działalności naukowo-dydaktycznej oraz wspierać będzie Politechnikę w propagowaniu nauk ścisłych i technicznych w Gąbinie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU