Jak poinformował PAP przed rozpoczęciem egzaminu dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej Robert Zakrzewski, nie ma sygnałów o nieprawidłowościach, które mogłyby wpłynąć na przebieg egzaminu.
Egzamin potrwał 2,5 godz. Czas pracy z poszczególnymi arkuszami mógł zostać przedłużony - w przypadku uczniów, którym przysługuje dostosowanie warunków przeprowadzania egzaminu - o nie więcej niż 75 minut, a w przypadku uczniów - obywateli Ukrainy - o nie więcej, niż 115 minut.
Jak poinformowała CKE, w 2025 r. do egzaminu ósmoklasisty zostało zgłoszonych prawie 355 tys. uczniów z niemal 13 tys. szkół. Zgłoszono też ponad 13 tys. uczniów - obywateli Ukrainy z prawie 4 tys. szkół. W tym roku są oni zwolnieni z obowiązku przystąpienia do egzaminu z j. polskiego mocą ustawy o pomocy obywatelom Ukrainy. Jeśli jednak zadeklarowali, że chcą go napisać, mogą to zrobić. Taką wolę wyraziło ponad 5 tys. uczniów.
W arkuszu egzaminacyjnym z każdego przedmiotu są zarówno zadania zamknięte - w których uczeń wybiera jedną odpowiedź z kilku podanych, jak i otwarte - w których zdający samodzielnie formułuje odpowiedź.
Na egzaminie z języka polskiego nie można było korzystać ze słowników. Uczeń mógł przynieść ze sobą wyłącznie przybory do pisania: pióro lub długopis z czarnym tuszem lub atramentem. Do sali egzaminacyjnej nie wolno też wnosić urządzeń telekomunikacyjnych. Wyjątkiem są urządzenia telekomunikacyjne wyposażone w aplikację służącą do monitorowania stanu zdrowia ucznia.
Po południu arkusze egzaminacyjne będą publikowane na stronach internetowych CKE i okręgowych komisji egzaminacyjnych.
W środę uczniowie przystąpią do egzaminu z matematyki, a w czwartek - z języka obcego nowożytnego.
Nie jest określony minimalny wynik, jaki uczeń powinien uzyskać z egzaminu ósmoklasisty, dlatego nie można go nie zdać. Jednak wynik ma wpływ na przyjęcie ucznia do wybranej przez niego szkoły ponadpodstawowej - połowa wszystkich punktów do zdobycia to właśnie punkty za egzamin. Druga połowa to punkty za oceny na świadectwie szkolnym i inne osiągnięcia ucznia. (PAP)
pak/ mark/ jpn/
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu petronews.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@petronews.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Płocczanin na ekskluzywnej kolacji z Trumpem
A nie lepiej było przeznaczyć te środki na cele charytatywne?
zmieszany
11:03, 2025-05-20
Wybory - jak głosowano w regionie płockim?
emerytowi pomogę.
karol
10:10, 2025-05-20
Płocczanin na ekskluzywnej kolacji z Trumpem
Nieźle nieźle Panie Patrowicz !!! Gratulacje
Mickiewicza
09:21, 2025-05-20
Płocczanin na ekskluzywnej kolacji z Trumpem
Jak to możliwe? czemu nie ja tam jadę?😁
Ale czad
09:20, 2025-05-20
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz