REKLAMA

Płocka firma nie może upaść, bo… jest za biedna

REKLAMA

Polimex-Mostostal poinformował, że Sąd Rejonowy w Płocku oddalił wniosek o ogłoszenie upadłości, dotyczącej spółki zależnej Modułowe Systemy Specjalistyczne sp. z o.o. z siedzibą w Płocku. Firma nie posiada majątku, wystarczającego na pokrycie kosztów postępowania upadłościowego…

Jak tłumaczy Polimex-Mostostal w komunikacie: „(…)Wniosek został przez Sąd oddalony z uwagi na fakt, że majątek Spółki zależnej jest obciążony w takim stopniu, że pozostały majątek Spółki zależnej, stosownie do przeprowadzonej analizy stanu faktycznego oraz wartości majątku przez Sąd, nie wystarczy na pokrycie kosztów postępowania upadłościowego, w związku z czym, zasadnym było oddalenie przez Sąd wniosku o ogłoszeniu upadłości Spółki zależnej”.

Wniosek o upadłość likwidacyjną Modułowe Systemy specjalistyczne złożyły w połowie października ubiegłego roku. Polimex jest całościowym właścicielem tej spółki.

Zakład produkcyjny Polimeksu, który zajmuje się budownictwem modułowym, znajduje się w bezpośrednim sąsiedztwie Orlenu. Firma posiada halę produkcyjną o powierzchni 4 tys. m kw. oraz place składowe o powierzchni 10 tys. m kw.Nie udało się również ogłosić upadłości Centrum Projektowego Polimex-Mostostal – Sąd Rejonowy w Gliwicach oddalił wniosek o ogłoszenie upadłości, obejmującej likwidację majątku tej spółki.

Głośno o kłopotach Polimeksu zrobiło się w połowie stycznia, kiedy to Generalny Dyrektor Dróg Krajowych i Autostrad wydał oświadczenie o odstąpieniu od umowy z konsorcjum Polimeksu-Mostostalu oraz Doprastav a.s. na budowę drogi ekspresowej S-69 Bielsko-Biała – Żywiec – Zwardoń, odcinek węzeł „Mikuszowice”. Pod koniec grudnia PKO BP, jako gwarant, otrzymał od GDDKiA żądanie wypłaty 13,4 mln zł w związku wypowiedzeniem Polimeksowi umowy na budowę odcinka trasy S-69.

Polimex-Mostostal, w specjalnym komunikacie poinformował wówczas, że jako pierwszy wypowiedział pisemnie te kontrakty we wtorek, 14 stycznia rano, a GDDKiA dopiero w reakcji na wypowiedzenie kontraktów przez Polimex-Mostostal skierowała do spółki pisma o odstąpieniu od umów, dotyczące budowy odcinków autostrad A1 oraz A4, które dotarły do spółki 15 stycznia. Jak czytamy: „W ocenie Polimexu-Mostostalu, oświadczenia GDDKiA o odstąpieniu od ww. umów są bezpodstawne i nie wywołują żadnych skutków prawnych, z uwagi na fakt, że Polimex-Mostostal 14 stycznia 2014 r. jako pierwszy skutecznie odstąpił w całości od umów na realizację odcinków autostrad A1 i A4 oraz odcinka drogi ekspresowej S69. Publikowane przez GDDKiA w dniu wczorajszym tj. we wtorek 14 bm. w mediach społecznościowych informacje, jakoby to GDDKiA wypowiedziała te kontrakty, nie znajdują potwierdzenia w faktach i kolejny raz wprowadzają opinię publiczną w błąd”.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU