REKLAMA

Płocka Biesiada Literacka rozstrzygnięta

REKLAMA

Znamy już wyniki tegorocznej Biesiady Literackiej organizowanej przez Bibliotekę Pedagogiczną i III Liceum Ogólnokształcące w Płocku. Tym razem, ze względu na epidemię koronawirusa, wydarzenie odbywało się online.

Biblioteka Pedagogiczna wspólnie z III Liceum Ogólnokształcącym z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku zorganizowały XXV Biesiadę Literacką. Po raz pierwszy konkurs odbył się online.

Uczestników oceniało jury w składzie: Agnieszka Olczyk – dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Płocku, Marta Jaroszewska – nauczyciel bibliotekarz oraz Michał Stańczak.

Mistrzem XXV Biesiady Literackiej została Zofia Ciulińska z III Liceum Ogólnokształcącego z Oddziałami Dwujęzycznymi im. Marii Dąbrowskiej w Płocku za utwór „Róże i Gwiazdy”, nauczyciel: Olga Tłuchowska.

II miejsce zajął Patryk Woliński z Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie za wiersz „Karawela czerwona”, nauczyciel: Katarzyna Smardzewska.

III miejsce przyznano Katarzynie Żbikowskiej z Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie za wiersz „Łódeczka” z cyklu wierszy „Ja jestem…”, nauczyciel: Barbara Gontarczyk.Nagrodę specjalną w plebiscycie publiczności zdobył Patryk Woliński z Zespołu Szkół im. Jana Śniadeckiego w Wyszogrodzie.

Utwory zgłoszone do Konkursu można obejrzeć na kanale YouTube Biblioteki Pedagogicznej w Płocku.

Patronat honorowy nad konkursem literackim objął Marszałek Województwa Mazowieckiego Adam Struzik.

Patronem medialnym wydarzenia był PetroNews.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU