REKLAMA

Płock wypowiada wojnę graffiti

REKLAMA

Urząd Miasta Płocka zdecydował się na wypowiedzenie wojny wandalom, umieszczającym graffiti w mieście. Zbiera oferty na wykonanie powłoki zabezpieczającej najbardziej narażone na działania wandali obiekty.

Ratusz zbiera informacje o kosztach pokrycia powłoką antygraffiti schodów Broniewskiego oraz w Jarze Kazimierza, a także toalety publicznej przy alei Roguckiego. Chętni do realizacji tego zadania mają przedstawić swoją ofertę cenową.

Urząd Miasta Płocka oszacował, że do zabezpieczenia przed graffiti jest około 200 mkw. na obszarze schodów Broniewskiego, w przybliżeniu 46 mkw. w obrębie schodów Kazimierza, zaczynając od ul. Okrzei i 153 m szesc.  toalety publicznej przy alei Roguckiego.

Władze miasta zaznaczyły, że przed zabezpieczeniem powłoką antygraffiti wymienionych obiektów na własny koszt je pomaluje. Dodatkowo, zadaniem wykonawcy będzie zabezpieczenie dostępu do prądu elektrycznego, jeśli będzie potrzebny do realizacji zadania.

Zadanie nie będzie obejmowało przemalowania stopni schodów oraz ścian, na których znajdują się murale.Przypomnijmy, że nieco ponad miesiąc temu, 28 czerwca, w pobliżu Kościoła św. Dominika w Płocku, przy ul. Tadeusza Kościuszki 16, a także na schodach od ul. Mostowej do Pomnika Broniewskiego, ktoś umieścił kolorowe napisy: „Boże chroń tęczę” oraz w języku angielskim „God save the Queer”, co w wolnym tłumaczeniu oznacza „Boże chroń LGBT”.

Wymalowano napisy obok kościoła w Płocku. „Boże chroń tęczę”

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 1

  1. Anon says:

    Według mnie totalny bezsens, lepszym rozwiązaniem byłoby stworzenie miejsca na takie graffiti, a na budynkach skrajnie narażonych na dewastacje wywiesic informacje, ze istnieje miejsce poświęcone graffiti wolne od mandatów i jakichkolwiek konsekwencji za malowanie. W Warszawie sie sprawdziło, to czemu by nie u nas? Miasto miałoby dodatkową atrakcję, a młodzież mogłaby sie zarażać sztuką i się jej uczyć.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Przeczytaj

Reklama

REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU