REKLAMA

Płock jest dziurą komunikacyjną, bo budowano autostrady na Euro 2012?

REKLAMA

W środę w płockim ratuszu odbyła się konferencja prasowa, poświęcona staraniom władz miasta w kwestii likwidacji istniejącej od lat dziury komunikacyjnej. Usłyszeliśmy, jakie plany w tym zakresie ma… kandydat do Parlamentu Europejskiego z ramienia Koalicji Europejskiej.

22 maja, na parę dni przed wyborami do Parlamentu Europejskiego, Urząd Miasta Płocka zaprosił dziennikarzy na konferencję prasową, w której udział wziął kandydat Koalicji Europejskiej do europarlamentu Dariusz Rosati. Na konferencji nie zabrakło też prezydenta Andrzeja Nowakowskiego oraz posłanki Platformy Obywatelskiej, Elżbiety Gapińskiej. Powodem spotkania miał być sesyjny temat, dotyczący przybliżenia trasy S10 do Płocka.

PowiązaneTematy

Podczas konferencji prasowej politycy za główny cel postawili sobie odniesienie się do propozycji konkurentów politycznych, dotyczących zlikwidowania dziury komunikacyjnej, w jakiej leży Płock. Zaznaczmy przy tym, że zaproszenie otrzymaliśmy nie od płockiego oddziału Platformy Obywatelskiej, lecz od Urzędu Miasta Płocka, który najwyraźniej został zaangażowany w kampanię wyborczą partii, w której aktywnie działa Andrzej Nowakowski.

Prezydent stwierdził, że ostatnie 4 lata są czasem straconym dla Płocka, jeśli chodzi o wyjście z dziury komunikacyjnej i ostatnie realne działania w tej materii miał prowadzić rząd PO-PSL pod dowództwem premier Ewy Kopacz.

– Odkąd jestem posłem, zabiegałam o to, żeby jak najbliżej Płocka była trasa S10 – zapewniała posłanka Elżbieta Gapińska. – Tylko w tej kadencji interpelowałam trzy razy w tej sprawie. Ostatni raz interpelowałam w styczniu i otrzymałam odpowiedź, że w następnej perspektywie unijnej, pod warunkiem, że będą zwiększone środki na tego typu działania – stwierdziła Elżbieta Gapińska. Przypomniała też, że za rządu Ewy Kopacz w 2015 roku droga S10 została wpisana w pobliżu Płocka (w praktyce zostało to zapisane na 2 tygodnie przed przegranymi przez ten rząd wyborami).

Europoseł Dariusz Rosati podczas konferencji prasowej nie ukrywał, że poprosił o możliwość uczestniczenia w konferencji, aby podsumować swoją kampanię wyborczą. Przedstawił swoje wnioski z kampanii i priorytety działania. Pierwszym priorytetem, jaki wymienił europoseł, była wspomniana już infrastruktura komunikacyjna, zarówno drogowa, jak i kolejowa. Drugi priorytet Dariusza Rosatiego to pozyskiwanie środków unijnych na opiekę zdrowotną, a trzeci dotyczy aktywizacji seniorów.

– Wedle mojej oceny, europosłowie PiS i ten rząd, niestety, nie są w stanie załatwić dla Polski znaczących środków – stwierdził europoseł Dariusz Rosati.

Podkreślił też stanowczo, że nie ma pieniędzy na budowę Centralnego Portu Komunikacyjnego ani w Polsce, ani w Europie.– Zadaję Państwu retoryczne pytanie: kto jest w stanie załatwić więcej pieniędzy, czy politycy, którzy są w stałym konflikcie z Unią Europejską, czy ci, którzy już mają sukcesy w pozyskiwaniu pieniędzy? – mówił kandydat do Parlamentu Europejskiego.

– Pan Rosati mówił, że warto postawić na tych, którzy są w stanie dla Polski pozyskać realnie większe środki, niż do tej pory, a nie o jedną czwartą mniejsze – mówił prezydent Andrzej Nowakowski. – Te pieniądze dla wielu mogą być rzeczą wirtualną, ale to jest ta rzeczywistość naszego także miasta, naszego całego regionu, to są konkretne wyremontowane ulice, zbudowane kilometry dróg rowerowych, nowe hybrydowe autobusy, które jeżdżą po naszym mieście. To jest bardzo wiele projektów miękkich, o których rzadko mówimy, ale które także wyrównują szanse, jeśli chodzi o dzieci, młodzież. To są projekty od przedszkola, właściwie po studia dla młodych ludzi i warto w tym momencie postawić na tych, którzy nie boją się rozmawiać, którzy nie boją się stać także na straży interesów Polski, ale w Unii Europejskiej – przekonywał prezydent Płocka.

Politycy tłumaczyli też, dlaczego problem płockiej dziury komunikacyjnej nie został rozwiązany za czasów, gdy koalicja PO-PSL rządziła w Płocku i w kraju, a także miała, co niejednokrotnie podkreślali sami politycy, doskonałe relacje z Unią Europejską.

– Wówczas budowało się przede wszystkim, w przeciwieństwie do tego czasu, autostrady i drogi, które były potrzebne przy okazji organizacji Euro 2012. Wówczas wiele tych dróg właśnie było wpisane w ten program budowy dróg. On był nie tylko w okresie 2012 roku, on był później kontynuowany, bo nie wszystkie te autostrady i drogi krajowe zostały zbudowane na czas Euro – argumentował Andrzej Nowakowski.

Prezydent podkreślił podczas spotkania, że władze miasta zrobiły wszystko, żeby poradzić sobie z problemami komunikacyjnymi Płocka, między innymi poprzez remonty dróg wyjazdowych i budowę obwodnicy. Do realizacji pozostała tylko druga nitka ulica Wyszogrodzkiej, czyli wyjazd z Płocka do Warszawy.

Dariusz Rosati stwierdził natomiast, iż jest zdumiony małym zaangażowaniem PKN ORLEN w sprawy Płocka. – Mamy plany inaczej prowadzić PKN ORLEN, jak wygramy wybory – zapewniał.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 18

 1. Co says:

  Mają euro 2012 do budowy dróg w Płocku nic niema Płock zaorac gdzie drogi ewakuacyjne Orlenu co PO zrobiło dla płocka żadnej obwodnicy gdzie trzeci most ludzie obuccie się coś zróbcie z tą wiochą zrobić referendum może inny prezydent coś zrobi darmowe bilety MPK gdzie tereny pod inwestycje wystarczy słupno podłączyć PO mnioło pieniądze ale dla siebie

 2. Mieszkaniec says:

  Prawda jest taka że w razie awarii na kombinacie i ewakuacji miasta to miasto się zablokuje w kilka minut. Żaden rząd ani Prezydent tego miasta nic nie zrobili z tym do tej pory. Drogi do okoła miasta powinny być szesciopasmowe( po trzy pasy w każdym kierunku). Nie mówcie że tu jest dziura. Tu jest największa kasa dla warszawki bo kasa z Orlenu jest rozlewana na lewo i prawo aby nie w Płocku. I pytam się który rząd to zmieni lub prezydent?

 3. Nazwa says:

  Płock to same lewactwo.
  Tylko 100 km od Warszawy a jakby inny świat.
  Totalne zadupie i pustynia kulturowa.

 4. Płocki says:

  Nie ufajcie złodziejem z platformy PSL PZPR to oszuści, głosujcie na PiS to porządni ludzie, precz z rosatim Nowakowskim schetyna

 5. Turystka says:

  Brak jakiejkolwiek komunikaci by z okolic Płocka dojechać do niego.Busy są dla tych pracujących w Warszawie i zatrzymują się w 3 miejscowościach na tej trasie.Nie ma szansy zwykły śmiertelnik dostać się do Płocka bo władzom Płocka na tym nie zalerży. Niech sobie więc będzień dalej dziura komunikacyjną

 6. Pepe says:

  Taki Rosati polityk jak z córki aktorka…. wydaje mi sie że dla kasy i stołka to powie ze ma płockie korzenie od pradziada

  • Anonim says:

   Ale to juz bylo. Zapatrzony w lewo na wschód i nagle w prawo na zachód.? ZMIANA K)LAMLIWEGO OBLICZA.. WSYDU NIE MAJĄ KASKA…… tylko

 7. obserwator says:

  Jest tak bo prezydent Płocka nie wie w jakich realiach funkcjonuje miasto!
  Robi razem z koleżnką z PO ściemę w którą wciągnęli Rosatiego :-(

 8. PIS w KOSMOS says:

  Cały PiS to jeden wielki żart. Nasze miasto jest traktowane jak drugi swiat przez obecny rząd, zapytacie dlaczego? Dlatego że w naszym mieście oni nie rządzą. Przykładowo miasta takie jak Rzeszów, który zyskuje nowoczesny dworzec, połączenia kolejowe, Pendolino, autostrady, miasto jest powiekszane a inwestorzy kierowani tam, właśnie na biedne Podkarpacie. Ponownie pytanie dlaczego? Dlatego że tam PiS zyskuje największe poparcie, w wyborach samorządowych zgarnęli tam wszystko co było do zgarnięcia. Województwo lubelskie czy Podlasie to też kolejne przykłady miejsc wielkich inwestycji, ponieważ PiS ma tam największe poparcie, rzekomo w ramach rozwoju Polski wschodniej a w rzeczywistości w ramach zbijania kapitału politycznego. To jest niedopuszczalne! Żaden rząd się nie powinien tak zachowywać! Tymczasem czy ktokolwiek słyszał o jakiś dużych inwestycjach w Polsce zachodniej? Na Pomorzu? W Płocku?, ktore inicjowałby rząd? No właśnie, nikt. Tamte tereny ratuje to, że są stosunkowo bogate i same mogą sobie pozwolić na inwestycje na wlasną rękę, ale nasz region na duże inwestycje zwyczajnie nie stać. Lotnisko w Radomiu, kolejna ciekawa historia jak PiS zbija naszymi pieniędzmi kapitał polityczny. O rozbudowe lotniska, konkurencji dla Modlina, który działa sprawnie i się rozwija, zabiega najbardziej poseł Suski z PiS. Teraz zgadnijcie z którego okręgu startuje w wyborach? Tak jest, z radomskiego, któż by się spodziewał!? Bezsensowna, niepotrzebna inwestycja, wyrzucenie pieniędzy w błoto, bez żadnych argumentów za budową, jednym za jest chęć mieszkańców Radomia aby mieć duże lotnisko (które już tam stoi, przypominam, ale obecnie nic stamtąd nie lata). CPK być może i powstanie, ale kolej do niego prędzej niż do 2027 nie. Znając PKP budowa bardzo się przedłuży więc termin 2030 może być niepewny. Do tego czasu nie powstanie zapewne autostrada S10, której przesunięcie w stronę Sierpca to już całkowite chamstwo ze strony PiS. Do tego czasu chyba w Płocku zostaną sami emeryci bo wszyscy młodzi uciekną do Warszawy, nasze miasto nie potrzebuje niczego innego tylko dobrej komunikacji, przede wszystkim do Warszawy! Trzeba dogadać się ze Struzikiem, UE, która wspiera kolej i wybudować albo linię kolejową Płock-Modlin(Nowy Dwór Mazowiecki) i stamtąd szybko do Warszawy w czasie mniejszym niż godzina, albo mniejszymi kosztami chociaż te naszą nieszczęsną linię Płock-Kutno wyremontować, dostawić drugi tor, podnieść prędkość do 160km/h i stworzyć połączenie poniżej 1,5h do Warszawy i jakieś pół godziny do Kutna, doprowadzić do Płocka pociągi Intercity i stworzyć szybkie połączenia do Warszawy, Katowic, Krakowa, Poznania czy Wrocławia, generalnie chociaż na te południe Polski gdzie jest pełno studentów z naszego miasta. To co robi obecny rząd to kpina, żałuję oddanego na nich głosu gdy patrzę jaki dług publiczny tworzą, jak rosną ceny i jak zaniedbali moje miasto, w tych wyborach zagłosuję na byle kogo innego, na mniejsze zło byle by tamtych odsunąć od władzy, ponieważ niszczą nasz kraj, demokracje i co ważne dla mnie – Płock.

 9. Padre says:

  szok. oderwanie od rzeczywistość i. Pominę milczeniem kto sprzedał PKS przez co … Szkoda gadać.
  3 interpelacje to Pani powinna napisać 10 lat temu a nie przez 10 lat i to rządów własnej partii.
  Szok i niedowierzanie.
  Nie skomentuję bardziej bo mecz ale potem obejrzę bo aż mnie poniosło

 10. as says:

  Co PO zrobiła w tym temacie przez 8 lat swoich rządów

  • Xyz says:

   Przynajmniej dzięki nim drogi wylotowe czy obwodnica(choć smieszna) są. Niestety euro2012 zablokowalo wszystkie inne duze inwestycje nie tylko w Płocku, ale i w połowie kraju. Obecnie natomiast nie ma wielkiego wydatku w postaci masowego budowania autostrad na Euro także dlaczego nie można zrobić innych inwestycji? Dlatego że wszystko pis daje na socjal wszystko. Żałuję każdego głosu oddanego na POPiS…

   • Bartek says:

    Ale bzdura. Jakie masz drogi wyjazdowe? Gdzie jest jedna dwupasmówka chociaż? Ostatnią robił Milewski z PiS (most) i to jedyny wylot szeroki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA


 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU