REKLAMA

Płocczanie już w Gdańsku. Pierwszy mecz wygrany i… cały turniej również!

REKLAMA

Od godz. 9 w hali AWFiS w Gdańsku trwa I Turniej Amatorek i Amatorów Piłki Ręcznej. Nie zabrakło przedstawicieli Płocka, którzy już o 5 rano, w świetnych nastrojach, wyjechali do Trójmiasta.

Pomysł zorganizowania amatorskich zawodów drużyn piłki ręcznej powstał w Gdańsku. To właśnie tam w styczniu 2015 roku utworzono amatorski zespół piłkarek ręcznych. Inicjatywa spodobała się tak bardzo, że również i panowie postanowili założyć swoją drużynę, a obydwa gdańskie zespoły trenują szkoleniowcy Dawid Nilsson i Marcin Pilch.

PowiązaneTematy

Aby zintegrować amatorów szczypiorniaka, zorganizowano ogólnopolski turniej piłki ręcznej dla amatorów. W hali przy ul. Górskiego, 7 maja od rana rozgrywają się spotkania 9 zespołów – 3 żeńskich i 6 męskich. Imprezę współorganizuje Amatorska Drużyna Piłki Ręcznej Kobiet oraz Wybrzeże Gdańsk.

zawody1Na I Turnieju Amatorek i Amatorów Piłki Ręcznej pojawiły się zespoły z: Torunia, Gorzowa Wielkopolskiego, Dąbrowy, Włocławka, Witnicy, Poznania czy Gdańska. Wśród uczestników nie mogło zabraknąć też płockich szczypiornistów.

Nasze miasto reprezentuje ekipa “Handball Płock”, czyli połączenie zespołów Habba Babba (coroczni triumfatorzy turnieju kibiców im. Tomka Kaszanka) oraz HC Łąck, a konkretnie: Radosław Rozumek, Mariusz Kinalski, Tomasz Wiśniewski, Sebastian Walaszek, Jakub Sadowski, Sebastian Kosiński, Łukasz Maliszewski, Łukasz Woliński, Tomasz Dembiński, Michał Frączek, Kamil Komorowski oraz Mateusz Dąbrowski.

Jak się dowiedzieliśmy, pierwszy mecz z gdańską drużyną zakończył się wynikiem 19:15 dla płocczan. Drugi mecz, z Witnicą, poszedł jeszcze lepiej i zakończył się wygraną Handball Płock 29:12. Tym samym nasi zawodnicy znaleźli się w finale, który zaplanowano na godz. 17. Zmierzyli się w nim z drużyną z Gorzowa Wielkopolskiego.

Po ambitnej walce, płocczanie wygrali i z tym przeciwnikiem. Zawodnicy z Gorzowa Wielkopolskiego musieli uznać wyższość płocczan. Uzyskując wynik 19:15, Handball Płock zdobył puchar mężczyzn w I Turnieju Amatorek i Amatorów Piłki Ręcznej. Królem strzelców całego turnieju został płocczanin Łukasz Sadowski.

PetroNews jest patronem medialnym płockiej drużyny. Drużynę wsparło również Płockie Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Ręcznej, firma BAKO i Remontex oraz Urząd Miasta Płocka.

Harmonogram spotkań
godz. 9.00-9.45 Gdańsk – Toruń (kobiety)
9.55-10.30 Poznań – Dąbrowa (mężczyźni grupa I)
10.40-11.15 Gdańsk-Płock (mężczyźni grupa II)
11.25-12.00 Gdańsk – Włocławek (kobiety)
12.10-12.45 Płock – Witnica (mężczyźni grupa II)
12.55-13.30 Poznań – Gorzów Wlkp. (mężczyźni grupa I)
13.40-14.25 Toruń – Włocławek (kobiety)
14.35-15.10 Gdańsk – Witnica (mężczyźni grupa II)
15.20-15.55 Dąbrowa – Gorzów Wlkp. (mężczyźni grupa I)
16.15-16.50 Finały V i VI miejsce (mężczyźni)
17.00-17.35 Finały III i IV miejsce (mężczyźni)
17.45-18.20 Finały I i II miejsce (mężczyźni).

Zawodnicy Handball Płock przed wyjazdem do GdańskaZawodnicy Handball Płock przed wyjazdem do Gdańska

REKLAMA

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.