REKLAMA

Płoccy uczniowie przekazali pieniądze dla hospicjum. „Zacznijmy działać dla dobra innych”

REKLAMA

Uczniowie Małachowianki postanowili, pomimo pandemii, pomóc hospicjum w Płocku. Sami zorganizowali zbiórkę pieniędzy, którą przekazali na konto placówki.

Napisała do nas uczennica klasy 2A4 Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Małachowskiego w Płocku, jak określiła „najstarszej szkoły w Polsce z niesamowitymi wynikami, ale z jeszcze bardziej niesamowitą społecznością”.

– W tym roku przekonałam się o niesamowicie szlachetnych sercach uczniów mojej klasy. Co roku z okazji Bożego Narodzenia wymienialiśmy się małymi upominkami, aby szerzyć magię świąt. Jednak w tym roku postanowiliśmy szerzyć ją na ogromną skalę. Zdecydowaliśmy, że ze względu na bardzo ciężki czas dla nas wszystkich, zbierzemy pieniądze, aby dać nadzieję tym, którym jest ona najbardziej potrzebna – tłumaczy Julia, która jest przewodniczącą klasy 2A4.

Jej klasie udało się zebrać niebagatelną kwotę 1200 złotych, którą 23 grudnia przekazano na konto płockiego Hospicjum pod wezwaniem Św. Urszuli Ledóchowskiej.

– Jest to dla mnie coś niesamowitego, że moi przyjaciele okazali niesamowite dobro, nawet w momencie globalnej pandemii, gdzie często każdemu z nas brakuje motywacji i wszystko nas przygniata. My znaleźliśmy chęć na pomoc dla tych najbardziej potrzebujących. Moim zdaniem, cudownym pomysłem byłaby pomoc nam w szerzeniu właśnie wśród młodzieży wrażliwości na ludzkie zło, które nas otacza – proponuje Julia.

Ma również specjalny apel nie tylko dla młodzieży w wieku szkolnym, ale i do wszystkich Polaków.– Przetrzyjmy im oczy, pokażmy co jest ważne, pokażmy ile możemy zdziałać RAZEM! Proszę, pozwólmy każdemu zobaczyć, ile możemy zdziałać wspólnie. Pozwólmy w kraju pełnym podziałów połączyć swoje siły i zacząć działać dla dobra innych. Pokażmy nas jako jeden przykład, a później będą ich tysiące. Pozwólmy uczniom walczyć o swoje, ale też o innych dobro. Nadal mam nadzieję, że wszyscy możemy się zjednoczyć i działać razem – z pasją pisze uczennica płockiej szkoły.

Jak dodaje, zwróciła się do naszej redakcji z prośbą o nagłośnienie nie po to, aby pochwalić swoich kolegów i koleżanki, ale żeby pokazać, jak wartościowa jest pomoc, promować wśród młodzieży szerzenie miłości i dzielenie się nią z potrzebującymi.

– W mojej opinii, opublikowanie i rozgłos dla akcji będą przykładem dla młodzieży oraz wychowawców – podsumowuje Julia.

My natomiast cieszymy się, że wśród młodzieży można znaleźć tak pozytywne przykłady zaangażowania w pomoc i akcje charytatywne. Gratulujemy!

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU