Zamknij

Płoccy przedsiębiorcy rozmawiali o Konstytucji Biznesu

20:06, 27.07.2018 Wiktor Pleczyński Aktualizacja: 20:06, 27.07.2018
Skomentuj

W Płocku odbyło się spotkanie, dotyczące zmian w podatkach i udogodnień wprowadzanych przez Konstytucję Biznesu. Przedsiębiorcy mieli też okazję poradzić się ekspertów.
27 lipca w Płocku odbyło się spotkanie z wiceministrem przedsiębiorczości i technologii Marcinem Ociepą, Zastępcą Dyrektora Izby Administracji Skarbowej Teresą Warszawską i Dyrektorem Oddziału Dozoru Technicznego Bydgoszcz Markiem Matusiakiem. Wiceminister w swoim wystąpieniu podkreślił, że celem administracji pod kierownictwem premiera Mateusza Morawieckiego i minister Jadwigi Emilewicz jest promowanie przedsiębiorczości wśród osób młodych, właściwego podejścia do przedsiębiorców u urzędników. Między innymi z tego powodu w zapisach Konstytucji Biznesu pojawił się punkt o domniemaniu uczciwości przedsiębiorcy. Minister zaznaczył, że około 70% prawa, które obowiązuje polskich przedsiębiorców, pochodzi z Unii Europejskiej. Jednocześnie podkreślił, że nie oznacza to gnębienia przedsiębiorców przez Unię Europejską.
- Przeważnie do Polski zapisy te docierają w formie ramowej i to u nas do tej pory podchodzono do tych wytycznych w taki sposób, by jak najbardziej je uszczegółowić. Skutkuje to obecnym, bardzo trudnym dla przedsiębiorczości środowiskiem administracyjnym - tłumaczył Marcin Ociepa przyczynę dotychczasowych problemów polskich firm.
Jednocześnie zapewnił zgromadzonych przedsiębiorców, że teraz ministerstwo cały czas pracuje nad ułatwieniem im życia, a Konstytucja Biznesu jest jednym z głównych kroków na drodze do stworzenia warunków dla rozwoju przedsiębiorczości w kraju. Kolejnym punktem w wystąpieniu ministra był sposób, w jaki będzie tworzone prawo. Obecnie ma być ono pisane z myślą o mikro, małych i średnich przedsiębiorcach. Zostanie odwrócony trend, w którym skupiano się na przyciągnięciu wielkich korporacji. Zdaniem Marcina Ociepy, to właśnie na małych przedsiębiorcach należy się skupić, bo duże firmy bez problemu poradzą sobie bez ułatwień. Minister odniósł się również do powołania Rzecznika Małych i Średnich Przedsiębiorców. Zdaniem Marcina Ociepy, ostrożnie należy podchodzić do powoływania nowych instytucji i zespołów, jednak w tym przypadku jest to niezbędne. Potrzebny jest ktoś posiadający niezbędne kompetencje do pośredniczenia między przedsiębiorcami a administracją.
- Co by nie powiedzieć o Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologi, choćbyśmy mieli najsympatyczniejszych ministrów, to my zawsze będziemy częścią administracji publicznej. Dlatego potrzebny jest ktoś, kto będzie pomiędzy administracją publiczną a przedsiębiorcami - argumentował Marcin Ociepa.
http://petronews.pl/konstytucja-biznesu-juz-jest-co-zmienia/ Po głównych wystąpieniach, o szczegółach zmian opowiedzieli Małgorzata Skwarek-Kołtunowicz, naczelnik wydziału w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii oraz Tomasz Ołdak, Zastępca Dyrektora Izby Administracji Skarbowej.

(Wiktor Pleczyński)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitterTwitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze

komentarz(0)

Brak komentarza, Twój może być pierwszy.

Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

🙂🤣😐🙄😮🙁😥😭
😠😡🤠👍👎❤️🔥💩 Zamknij

Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu petronews.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas [email protected] lub użyj przycisku Zgłoś komentarz

0%