REKLAMA

Plaża czy lotnisko? Gdzie powinien imprezować Płock?

REKLAMA

Radny Michał Twardy poruszył kwestię miejsca organizacji imprez masowych w naszym mieście. W swojej interpelacji poprosił o analizę potencjalnych lokalizacji, w których można by zorganizować takie wydarzenia, jednak z wyłączeniem Starówki i plaży nad Wisłą.

Fot. Rafael Dominik
Fot. Rafael Dominik

Radny zwraca uwagę, że organizowane w naszym mieście festiwale i inne wydarzenia, powinny odbywać się z dala od terenów zamieszkałych. Wskazuje, że wydarzenia te można przenieść chociażby do amfiteatru lub Orlen Areny, a największe płockie festiwale powinny odbywać się na lotnisku. Argumentuje to faktem, iż są one uciążliwe dla mieszkańców, zwłaszcza Starego Miasta.

W imieniu władz miasta odpowiedział zastępca prezydenta ds. polityki społecznej, Roman Siemiątkowski. Wiceprezydent argumentuje, iż płocka sceneria festiwalowa jest unikatowa w skali całego kraju, a także jest idealnym miejscem dla organizacji pola namiotowego.

„Uczestnicy festiwali to znacząca  grupa turystów, która ożywia ruch turystyczny i kształtuje pozytywny wizerunek miasta. Lokalizacja festiwali na plaży sprawia, że goście chętnie zwiedzają Płock, odwiedzają płockie muzea, zoo czy restauracje. W tegorocznej, jubileuszowej edycji Audioriver uczestniczyło około 27 tys. osób (w większości spoza Płocka), co przekłada się na obroty płockich przedsiębiorców z branży gastronomiczno-hotelarskiej. W trakcie festiwali wszystkie miejsca noclegowe w Płocku i okolicach są zajęte, restauracje serwują posiłki od wczesnych godzin rannych do późnego wieczora, a pobliskie sklepy odnotowują znacznie wyższe obroty.”Wskazuje także, że w wymienionych przez radnego obiektach organizowanych jest już wiele imprez. Na przykład w Orlen Arenie w przyszłym roku odbędą się wydarzenia związane Wielką Orkiestrą Świątecznej Pomocy, a amfiteatr gościł m.in. Płocką Noc Kabaretową czy Dni Historii Płocka.

A Wy jak uważacie – płockie festiwale powinny zostać przeniesione na lotnisko? Zagłosujcie w naszej ankiecie.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU