REKLAMA

Plac zabaw został odebrany, ale… lepiej z niego nie korzystać

REKLAMA

Plac zabaw przy ul. Gawareckiego w Płocku został zgłoszony jako projekt do Budżetu Obywatelskiego w 2020 roku. W grudniu ubiegłego roku został odebrany, ale płocka radna zaleca, aby wstrzymać się z jego użytkowaniem.

Przed świętami, 21 grudnia 2022 r. został odebrany „Plac zabaw i rekreacji Gawareckiego 3”, który to projekt zgłosiła do Budżetu Obywatelskiego Płocka w 2020 r. płocka radna miejska, Anna Derlukiewicz. Inwestycja kosztowała 620 tys. zł.

PowiązaneTematy

Tuż po Nowym Roku inwestycję zachwalał na swoim profilu prezydent Płocka.

– Wiosenna pogoda w środku zimy to doskonała okazja, żeby wypróbować nowy plac zabaw, który powstał przy ulicy Gawareckiego. W pełnej krasie to miejsce zaprezentuje nam się za kilka miesięcy, kiedy zazielenią się posadzone drzewa i krzewy, a nawierzchnię z mat przerostowych pokryje trawa. Ale już teraz można korzystać ze wszystkich zamontowanych urządzeń. Także tych do ćwiczeń na świeżym powietrzu, ustawionych obok placu – zachęcał Andrzej Nowakowski.Innego zdania jest autorka projektu, która wyjaśnia, że plac zabaw posiada wiele usterek, m.in.: zapadająca się ziemia pod zabrudzonymi matami przerostowymi, nierówny teren czy brak oznaczenia furtki.

– Z uzyskanej informacji w Urzędzie Miasta Płocka oraz Płockiej Spółdzielni Mieszkaniowej Lokatorsko-Własnościowej wynika, że usterki mają zostać usunięte wiosną br. kiedy będą sprzyjające warunki. W związku z powyższym proponuję, aby nasze pociechy wstrzymały się od korzystania z placu, z uwagi na ich bezpieczeństwo i estetykę – apeluje Anna Derlukiewicz.

Radna pokazała też na zdjęciach, jak obecnie wygląda plac zabaw. Widać na nich, że nawierzchnia nie jest równa, a korzystanie z placu, zwłaszcza po opadach deszczu, może być ryzykowne.

Fot. Anna Derlukiewicz
Fot. Anna Derlukiewicz
Fot. Anna Derlukiewicz
Fot. Anna Derlukiewicz
Fot. Anna Derlukiewicz
Fot. Anna Derlukiewicz
Fot. Anna Derlukiewicz
Fot. Anna Derlukiewicz
Fot. Anna Derlukiewicz

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 9

 1. Granulator says:

  Kto to odbierał jaki inspektor budowlany?

 2. Testament says:

  Co tu dużo pisać….. Wstyd…….. mam nadzieję, że inicjator tego projektu, wykonawca i kierownictwo poniosą konsekwencje. Nadmiar tego, zadośćuczynienie dla dzieci i rodziców, którzy mieszkają lub przebywali z dziećmi na tym „placu zabaw”.

 3. Tia says:

  Kolejna lipa…..a jechał już ktoś fragmentem wyremontowanej Piłsudskiego?nie dość że trwał ten remont cztery razy dłużej niż powinien to jest to jakaś totalna fuszerka……proszę się przejechać środkowym pasem od centrum do podolszyc…….masakra uskoki i dziury

 4. Gość says:

  Standard już walczyliśmy o plac zabaw który tętnił życiem dziś niestety po wyremontowaniu jest mało użytkowany. Przykre ale nikt nas mieszkańców nie słuchał wygrała spółdzielnia 😔. Kasa wydana szkoda że nie korzystają z tego dzieci. Jest to jedna teraz wieka kuweta albo syf piaskowy na ul Gierzyńskiego.

  • Nick says:

   Tym razem to nie Spółdzielnia tylko miasto jest sponsorem. Mieszkańcy korzystający z tego placu w 90% nie chcieli jeszcze jego zmiany ze względu na teren jaki zajmował (powierzchnia, nawierzchnia). Zachwyceni pomysłem byli głównie ludzie których dzieci /wnuczki się na tym placu nie bawiły. Skoro ktoś sugeruje zamknięcie placu bo jest w tym momencie niebezpieczny to niech złoży taką interpelację w Urzędzie. Ktoś ten plac odebrał. A skoro są usterki to powinny być naprawione w ramach gwarancji. Nie przez Spółdzielnie i UM, a wykonawcę.

 5. Marekt says:

  Przepraszam ile za te gumowe wycieraczki położone na ziemi ? 620 tys?
  W markecie budowlanym kupiłoby się po 45 zł/m 2 takiej wycieraczki,a to przecież cena detaliczna !

 6. Mysza says:

  620 koła za ten plac? Kto go budował? Mogę prosić o NIP tej firmy, żeby ustalić, z kim tw firma jest powiązana?

 7. Płocczanin says:

  Niestety tam nawierzchnia nie spełnia wymogów norm 1176 i 77.
  Nawet jeśli wyrośnie tam trawa to nie będzie ona amortyzować upadku.
  Powinna być nawierzchnia z trawy odpornej na obciążenia np boiskowa, albo poliuretanowa wylewana albo min 10cm warstwa piasku

 8. fejs says:

  oto Płock w pełnej krasie.Niestety fejsy i instagramy dla władcy są najważniejsze?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU