„Śniadanie z Leokadią Bergerową” to wydarzenia, w którym uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych zdecydowanie powinni uczestniczyć. W zaciszu pięknie położonego Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku na 26 marca br. zaplanowano Dzień Otwarty połączony ze śniadaniem, przygotowanym przez uczniów kierunku gastronomicznego. Odbędą się także pokazy chemiczne, pokazy egzotycznych zwierząt oraz groomingu, będzie też kącik dla koniarza, mnóstwo eksponatów, konkursy i zabawy ruchowe na powietrzu.
- Jeśli jesteś uczniem klasy 8, a dotąd nie zdecydowałeś gdzie kontynuować naukę w szkole średniej, wizyta u nas w najbliższą środę może okazać się momentem przełomowym, pozwalającym podjąć właściwą decyzję - zachęcają organizatorzy wydarzenia.
Jakie nowe i ciekawe kierunki proponuje popularna "Bergerowa"?
- Technik gospodarki odpadami (5-letnie), przedmioty na poziomie rozszerzonym: biologia, chemia
- Liceum Ogólnokształcące (4-letnie) klasa policyjna, przedmioty na poziomie rozszerzonym: język polski, biologia
- Liceum Ogólnokształcące (4-letnie) o profilu psychologiczno-pedagogicznym, przedmioty na poziomie rozszerzonym: język polski, biologia
- Technikum (5-letnie):
- Branżowa Szkoła I stopnia: kucharz.
Dzień otwarty
Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej
w Płocku, ul. Kutnowska 30
26 marca godz. 9
zsrberg@poczta.onet.pl
tel. 24 268-72-74
[FOTORELACJANOWA]2599[/FOTORELACJANOWA]
Powiatowa Szkoła Rolnicza Żeńska w Trzepowie powstała w 1923 roku z inicjatywy miejscowych organizacji społecznych i ówczesnego starosty. W dniu 9 stycznia 1923 roku na posiedzeniu Sejmiku Płockiego podjęto decyzję o zorganizowaniu szkoły rolniczej dla dziewcząt pod egidą Ministerstwa Rolnictwa.
Z państwowej parcelacji gruntów szkoła otrzymała na własność 17 ha ziemi z byłego folwarku Trzepowo oraz stare zabudowania: dworek, stodołę i budynki gospodarcze. Organizacją merytoryczno-dydaktyczną szkoły zajęli się Leokadia i Stanisław Bergerowie, nauczyciele Szkoły Rolniczej w Niegłosach. Dzięki ich ogromnemu zaangażowaniu i wytężonej pracy, w latach 1925-1929 powstał gmach szkoły do nauczania 40 uczennic, budynki inwentarskie, budynek gospodarczy i cztery kurniki, skanalizowano budynki szkoły, zdrenowano pola szkoły, przed szkołą urządzono boisko do gier i zabaw, a także założono sad i ogród warzywny.
Szkoła cieszyła się wielkim szacunkiem, a jej wychowanki sławą wzorowych gospodyń wiejskich, patriotek i działaczek społecznych. W latach 1923-1929 szkołę ukończyło powyżej 500 uczennic. Znaczącym wydarzeniem w życiu szkoły było uczestnictwo dziewcząt w dożynkach u Prezydenta RP Ignacego Mościckiego w Spale w roku 1928. Natomiast w listopadzie 1932 roku społeczność szkolna uczestniczyła w uroczystości poświęcenia lotniska z udziałem Prezydenta RP. W okresie okupacji działalność szkoły była przerwana. W budynkach szkolnych w Trzepowie mieścił się szpital wojskowy. W czasie odwrotu hitlerowców cały obiekt został zaminowany i miał ulec zniszczeniu. Niemcy nie zdążyli jednak wysadzić w powietrze szkoły, jak uczynili to z odległą o 2 km Szkołą Rolniczą Męską w Niegłosach, której już nigdy nie odbudowano. Szkoła w Trzepowie wznowiła swoją działalność dydaktyczną i gospodarczą w kwietniu 1945 roku.
Niezwykle ważne wydarzenie miało miejsce 16 września 1984 roku, kiedy to Zespołowi Szkół Rolniczych nadano imię Leokadii Bergerowej. Obywatel Niemiec - Aleksander Moksel - postanowił ufundować szkołę dla społeczeństwa Płocka. Władze wojewódzkie podjęły decyzję, iż będzie to nowy obiekt dla Zespołu Szkół Rolniczych. W związku z tą decyzją, znaleziono miejsce na lokalizację szkoły w Górach k. Płocka. Wmurowanie aktu erekcyjnego pod budowę nowego obiektu nastąpiło 28 kwietnia 1989 roku. Nowy obiekt wyświęcono 13 września 1998 roku. Od roku 2002 szkoła nosi nazwę: Zespół Szkół im. Leokadii Bergerowej.
[ZT]370371[/ZT]
2 0
czy tadek, ktory krecil filmy z moniką nadal na pokladzie?
1 0
Jako absolwent osobiście nie polecam że względu na spółki nauczycielskie wcale nie jest tak pięknie w tej szkole jak to jest opisywane