W czwartek, w szkole podstawowej nr 23 zainaugurowano II etap projektu "Lekki plecak". Była okazja, by zobaczyć jak działają tablety w praktyce, a przy okazji lepiej poznać historię Powstania Warszawskiego.

Wiktor Pleczyński
15 lutego br. roku w szkole podstawowej nr 23 im. Armii Krajowej, miała miejsce uroczystość uruchomienia drugiego etapu projektu "Lekki plecak". Na wydarzeniu pojawił się Roman Siemiątkowski -
wiceprezydent Płocka i Wioletta Kulpa - Delegat Prezesa ds. Społeczności Lokalnej w PKN ORLEN.
Program rozpoczął się dwa lata temu i był prowadzony przez dyrektor Ewę Woźniak wraz z dyrektor Aldoną Fiałkowską. Tablety już są wykorzystywane przez część klas, dzięki czemu były prowadzone badania, jak urządzenia spisują się w pomocy dzieciom w uczeniu się.
- Były prowadzone badania diagnostyczne, dotyczące właśnie tego, jak rodzice i dzieci podchodzą do tabletów i zajęć prowadzonych przy pomocy tabletów. Zarówno rodzicom, jak i dzieciom ten projekt bardzo się spodobał, bo rzeczywiście plecaki są lżejsze - opowiadała dyrektor Liliana Tomaszewska.

Wiktor Pleczyński
Projekt obejmuje obecnie klasy 4-7, a w przyszłym roku dołączyć mają do nich klasy 8. Klasy 1-3 z powodów zdrowotnych nie dostaną tabletów - dyrektor tłumaczy to niewystarczającym zaawansowaniem technicznym ekranów dla oczu użytkowników w tak młodym wieku. Zamiast tabletów, dzieci korzystają z nowoczesnego wyposażenia sal, jak tablice interaktywne czy rzutniki.
Wiceprezydent Płocka Roman Siemiątkowski wyraził nadzieję, że dzięki projektowi "Lekki plecak" dzieci cierpiące na wady postawy nie będą dłużej narażone na dźwiganie nadmiaru książek i pogłębianie ich problemów ze zdrowiem.
Delegat prezesa PKN ORLEN Wioletta Kulpa zwróciła uwagę, że dla koncernu bardzo ważne jest zdrowie najmłodszych, dlatego poza kontynuowaniem wdrażania tabletów do szkoły podstawowej nr 23, rozpoczyna taką akcję w szkole podstawowej nr 15 na osiedlu Góry.
Po rozdaniu uczniom tabletów, miała miejsce pokazowa lekcja z użyciem takich urządzeń. Zajęcia poprowadziła Renata Cichocka, nauczycielka historii ze szkoły podstawowej nr 23. W związku z trwającymi obchodami patrona szkoły, Armii Krajowej, tematem lekcji było Powstanie Warszawskie.
Sąd Najwyższy: Wybory prezydenckie są ważne
minister Bodnar urodził się w Polsce i jest polskim patrotą ,a nie trollem na usługach putlera.
real
07:26, 2025-07-03
Tragiczny wypadek na DK60. Nie żyje młoda kobieta
Proszę osoby poszkodowane o kontakt 664694990
Dominikk
23:05, 2025-07-02
Sąd Najwyższy: Wybory prezydenckie są ważne
Powinno być powtórne liczenie głosów. Ukaranie członków komisji z błędami w liczeniu i dożywotni zakaz ich uczestnictwa w jakichkolwiek wyborach. Zwrot otrzymanej kasy x 10. A dodatkowo mamy uspokojenie emocji...
$$$
18:23, 2025-07-02
Zrobi się niebezpiecznie gorąco w regionie płockim
"planeta płonie"...
HaHaHa
11:40, 2025-07-02