Już od piątku w Płockiej Galerii Sztuki będzie można podziwiać prace wybitnego artysty Mariusza Łukasika. Będzie to pierwsza od wielu lat indywidualna wystawa tego wszechstronnego perfekcjonisty.
Płocka Galeria Sztuki zaprasza 25 października o godzinie 18 na wernisaż wystawy "Czas przemijania minął". Niezwykłe prace na papierze wykonał Mariusz Łukasik i pochodzą one z kilku cykli, między innymi Exystentia Fluxa, Toys i Hiszpańska seria.
To pierwsza od wielu lat wystawa indywidualna tego wszechstronnego artysty, który nie ogranicza się do jednej konwencji czy techniki. To mistrz nastroju, kreski i techniki. Nad jednym dziełem potrafi pracować latami. W jego pracach uwagę skupiają detale, powtarzające się motywy, niezwykła relacja-gra między światłem i mrokiem oraz szczegółowe pokazanie osobliwej natury rzeczy.
Jako perfekcjonista rzadko stwierdza, że dany obraz jest skończony. Malowanie jest dla niego procesem rozciągniętym w czasie. Powstające dzieła odnoszą się do różnych wymiarów czasu i przestrzeni, w sposób bardzo oryginalny łączą malarstwo, grafikę i techniki kolażu. Przez sztukę lubi prowadzić dialogi z twórcami literatury, między innymi z francuskim pisarzem i filozofem Georgesem Bataille.
Prace Mariusza Łukasika są w większości "formami metafizycznymi", z powodu syntetycznej skłonności do ukazywania obrazu całego świata i o wyraźnej warstwowej budowie. Dodatkowo, rozmieszczenie różnych obiektów w obrębie jednego dzieła wymusza widzenie ich w relacji i dialogu między sobą.
- Nie uważam się za malarza, raczej za kompozytora. Traktuję swoje prace jako intelektualne obiekty do kontemplacji - powiedział artysta w jednym z wywiadów.
Wystawa będzie czynna od 25 października do 24 listopada.
Będą konsultacje społeczne w sprawie CIC
Precz z Nowakowskim!!!!!
Referendum
15:31, 2025-05-27
Płocczanin na ekskluzywnej kolacji z Trumpem
Mariusz Patrowicz rozwalił system Podoba mi się
Daria
12:10, 2025-05-27
Płock aktualizuje uchwałę krajobrazową
Proszę wyedukować prezydenta Miasta Płocka niejakiego Nowakowskiego Andrzeja, że to nie folwark i kolor pomarańczowy (KO) nie jest kolorem NASZEGO miasta. Barwami miasta Płocka są żółto-niebieskie z czerwonym szlakiem w środku, ustanowione w 1938 roku przez Radę Miejską. Wystarczy rozejrzeć się wokoło, żeby zrozumieć mój przekaz.
NIERÓBTA COCHCETA
10:14, 2025-05-27
Będą konsultacje społeczne w sprawie CIC
To są groźby karalne- i są one ścigane przez prawo.... A po drugie - to w końcu są po stronie islamistów, czy niemców - już się w twoim bełkocie pogubiłem..
@ uwaga
09:43, 2025-05-27