Spektakl o królewnie Plocmeraldzie reżyserują Marek Mokrowiecki, Mariusz Pogonowski i Jacek Mąka. Scenariuszem zajęli się Mariusz Pogonowski i Radosław Lewandowski z Wojewódzkiego Urzędu Skarbowego, który w wolnym czasie pisze książki fantasy. Na temat widowiska ujawniono już sporo informacji. - Bohaterami Szopki będą król i królowa, którzy starają się wydać za mąż sędziwą, 40-letnią córkę. W pewnym momencie urodzi im się dziecko i będzie prawdziwy skandal - opowiadał Mariusz Pogonowski.
Jak zapowiadają organizatorzy, tegoroczna szopka będzie o wiele bogatsza od poprzedniej, a występujące w niej osoby, oprócz kwestii mówionych, dostaną również śpiewane. Muzyczną stronę spektaklu uatrakcyjni trzech muzyków Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Warto wspomnieć, że w tym roku chętnych do udziału w przedstawieniu było więcej niż ról. - Deklaracje udziału w "Szopce noworocznej" przeszły nasze najśmielsze oczekiwania. Otrzymaliśmy ponad sto zgłoszeń, dlatego niektórym osobom musieliśmy odmówić - mówi Elżbieta Gapińska.
Jedną z ról zagra Justyna Pietrzyk, która wylicytowała tę możliwość na aukcji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Próby do spektaklu zaczną się w najbliższa niedzielę i potrwają dwa tygodnie. Cegiełki w cenie 50 zł można już kupić w kasie Teatru. Cały dochód z ich sprzedaży zostanie przeznaczony na rehabilitację Sandry Szelągowskiej, która od ponad czterech lat jest w śpiączce. Sandra jest podopieczną Fundacji Silni Razem.
Lista osób występujących w "Szopce noworocznej": Banasiak Joanna - Dyrektor Książnicy Bieniek Mariusz - Starosta Płocki Blinkiewicz Krzysztof - Gazeta Wyborcza Domosławska Daria - PCK Hetkowski Wojciech - Radny Miasta Płocka Jaroszewski Artur - Przewodniczący Rady Miasta Płocka Kęsicka Lucyna - Dyrektor WSPRiTS Koper Litosława - Dyrektor MDK Kowalska Renata - Radio Płock Kozłowski Jacek - Wojewoda Mazowiecki Koźlakiewicz Mirosław - Poseł na Sejm Kras Artur - Radny Miasta Płocka Kwiatkowski Stanisław - Dyrektor Szpitala Wojewódzkiego Lewandowska Anna - Gazeta Wyborcza Lewandowski Radosław - Radca Wojewody Majewski Robert - Vox Singers Malinowski Radosław - POKiS Maliszewski Tomasz - Radny Miasta Płocka Marciniak Jolanta - Tygodnik Płocki Mieczykowski Adam - Dyrektor Orkiestry Milke Tadeusz - Dyrektor Dzieci Płocka Nagórka Maria - Prezes UTW Nieścierenko Ewa - Prezes Zarządu Płockiego ZOZ Nowakowski Andrzej - Prezydent Miasta Płocka Nych Renata - Stowarzyszenie De Facto Olejnik Joanna - Radna Miasta Płocka Padzik Grzegorz - Komendant Miejski PSP Pazdecka-Mruszak Agnieszka - RDC Piasek Krzysztof - Rzecznik Prasowy Policji Pietrzyk Justyna - Wygrała udział w aukcji WOŚP Piórkowska Katarzyna - RDC Raczkowski Piotr - Prezes SPR Wisła Płock Rybicka-Bogusz Wiesława - Płocki ZOZ Siemiątkowski Roman - Zastępca Prezydenta Miasta Płocka Sobieraj Leonard - Dyrektor Muzeum Mazowieckiego Supeł Cezary - Pełnomocnik ds. Przedsięwzięć Innowacyjnych i Badawczo-Rozwojowych Twardy Michał - Dyrektor Delegatury Urzędu Marszałkowskiego Wiśniewski Adam - Wiceprezes Zarządu Wodociągów Wochowski Andrzej - Komendant Straży Miejskiej Wójkowska Małgorzata - Stowarzyszenie Silni Razem Zgorzelski Piotr - Poseł na Sejm Zielińska Barbara - Dyrektor Biblioteki Pedagogicznej.
"II Szopka Noworoczna" wystawiona zostanie 15 lutego o godz. 18.
Użytkowniku, pamiętaj, że w Internecie nie jesteś anonimowy. Ponosisz odpowiedzialność za treści zamieszczane na portalu petronews.pl. Dodanie opinii jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu portalu. Jeśli zauważyłeś, że któraś opinia łamie prawo lub dobry obyczaj - powiadom nas redakcja@petronews.pl lub użyj przycisku Zgłoś komentarz
Batalion wojska przenosi się do regionu płockiego
Potomkowie parobków i fornali zniszczyli Szkołę Rolniczą w Trzepowie z wieloletnimi tradycjami. Leokadia Bergerowa w grobie sią przewraca.
absolwent
07:24, 2025-07-15
Batalion wojska przenosi się do regionu płockiego
Z Kamysza taki minister jak z Ziemkiewicza starosta. Dwóch figurantów.
Ernest
05:15, 2025-07-15
W powiecie płockim będzie nowe miasto?
Prawda jest taka, że najwięcej sensu mają duże ośrodki. Nic nie robi się z tendencją odpływu z miast, nic nie robi się z cenami gruntów, które w miastach są najwyższe i napędzają błędne koło. Z ekonomicznego punktu widzenia najlepiej jakby taki Płock, Gostynin i Włocławek połączyć w jedno miasto, o pozostałych miejscowościach nie wspominając. Wtedy będzie najłatwiej o miejsca pracy, o wysoki komfort życia, o transport na wysokim poziomie, rozrywki itp. A my zmierzamy w kierunku, gdzie ludzie rozproszą się po wsiach, a na koniec będzie tradycyjny płacz, że transportu nie ma, że szkołę zabrali, komisariat zlikwidowali, drogi dziurawe itd...
bez sensu
01:33, 2025-07-15
PiS: Na płockich pływalniach jest źle
Prawda jest taka, że Ukraińcy więcej wpłacają do budżetu, niż ciągną socjalu. Wiem, trollom i frustratom się to nie spodoba. Na pocieszenie dodam, że ogólnie jestem przeciwny imigracji. Ukraińcy nie zachowują się w Polsce źle i wolę ich niż Hindusów, Pakistańczyków, Marokańczyków, ale po co nam te mieszanie, zwłaszcza przy słabości służb i rządów tego kraju. Niech Polska pozostanie Polską. Masowe migracje to zawsze bomba z opóźnionym zapłonem, gdzie nie ma tarć na tym tle? A PiS robi z ludzi idiotów próbując lansować się na hasłach "stop imigracji", gdy sami bili rekordy wydając ponad pół miliona pozwoleń w zaledwie 12 miesięcy.
Najprawdziwszy Polak
01:27, 2025-07-15
Brak komentarza, Twój może być pierwszy.
Dodaj komentarz