Zamknij

Lewica przedstawiła swoje listy oraz kandydatkę na szefową Płocka [FILM, ZDJĘCIA]

Agnieszka Stachurska 18:16, 02.03.2024 Aktualizacja: 18:34, 02.03.2024 ok. 4 min. czytania
3

Podczas sobotniej konwencji wyborczej, Lewica w Płocku przedstawiła kandydatów do Rady Miasta Płocka i kandydatkę na najwyższe stanowisko w mieście, a także kandydatów do Sejmiku Województwa Mazowieckiego.
W konwencji wyborczej Lewicy, która odbyła się 2 marca w Płocku, wzięli udział m.in. Włodzimierz Czarzasty - przewodniczący Lewicy i wicemarszałek Sejmu, Krzysztof Gawkowski - wicepremier, minister cyfryzacji, Katarzyna Kotula - wiceminister ds. równości czy Paulina Piechna-Więckiewicz - wiceminister edukacji. Spotkanie poprowadził Adrian Brudnicki z płockiej Lewicy. Włodzimierz Czarzasty podkreślał, że głównym celem Lewicy jest walka o prawa kobiet.
- Nie dam się wkręcić w dyskusję, że to sfera światopoglądowa - mówił wicemarszałek Sejmu.
Zaznaczał, że poglądy Lewicy, choć w niektórych sferach inne, niż rządowych koalicjantów, nie oznaczają, że rząd się rozpadnie. Zaapelował również, by każdy, kto ma taką możliwość, poszedł na wybory i walczył o swoje prawa. Wymieniał oczekiwania Polaków - tanie mieszkania na wynajem, brak klauzuli sumienia przy zabiegach aborcji, dobrze funkcjonujące żłobki, przedszkola czy szkoły. Minister cyfryzacji, Krzysztof Gawkowski podkreślał natomiast, że wybory samorządowe są o sprawach "zwykłego człowieka". Nawiązał do ORLENU, przekonując, że to właśnie Płock powinien być siedzibą innowacyjności. Mówił o dostępności Polaków do udogodnień, w tym możliwości kontaktów z urzędem skarbowym, ZUS-em czy urzędami przez internet. Podkreślał, że dorośli muszą też mieć większy nadzór nad tym, jak w sieci czas spędzają ich dzieci.
- Z badań wynika, że jest to już 40 godzin tygodniowo. Czyli tydzień pracy dorosłych, dzieci i młodzież spędzają w wirtualnym świecie - zaznaczał minister Gawkowski.
O potrzebie obecności psychologów w szkołach mówiła natomiast Paulina Piechna-Więckiewicz. Zapowiedziała spełnienie postulatów, o których mówiła w trakcie kampanii wyborczej do parlamentu - ciepły posiłek dla każdego dziecka, psycholog w każdej szkole czy poszanowanie głosu uczniów. Do Płocka przyjechała także Katarzyna Kotula, minister ds. równości. Chwaliła listy płockiej Lewicy, w których na pierwszym miejscu w każdym okręgu są kobiety. Zaznaczała, że to, czym zajmuje się w ministerstwie dotyczy równości zarówno kobiet, jak i mężczyzn, praw osób LGBT.
- Dlatego pracujemy nad ustawą o związkach partnerskich, by budować Polskę otwartą, bez względu na płeć, wiek czy niepełnosprawność - podkreślała minister Kotula.
Głównym punktem było przedstawienie kandydatki na stanowisko prezydenta Płocka. Wiesława Rybicka-Bogusz jest osobą znaną w mieście, zwłaszcza w ostatnich latach, kiedy podjęła się prowadzenia stowarzyszenia Kobiety w Centrum Mazowsze. Jak zaznaczała, jest z Płocka, tu pracują też jej córki - Maja, która jest aktorką Teatru Dramatycznego w Płocku oraz Alicja, fizjoterapeutka. Przedstawiając ją, minister Katarzyna Kotula wspomniała o chorobie, którą Wiesława Rybicka-Bogusz pokonała - udarze mózgu.
- Jeżeli po tak strasznej chorobie wygrałam życie, to kto ma większe szanse, niż ja? - pytała retorycznie kandydatka na najwyższe stanowisko w Płocku.
Podkreślała, że miasto powinno zyskać nową energię i harmonijny rozwój. Nawiązywała do głównych postulatów w kampanii - postawienie na młodych, więcej żłobków i przedszkoli, likwidacja betonozy czy zatrudnienie i godziwa płaca, które są adekwatne do wykształcenia, a nie do znajomości. Mówiła także, iż jako społeczniczka, była pełnomocniczka praw pacjentów w płockim szpitalu czy wolontariuszka stowarzyszenia chorych na Alzheimera wie co zrobić, by zawalczyć o Płock. KANDYDACI DO RADY MIASTA PŁOCKA Okręg nr 1
  1. Monika Koper
  2. Wilkoński Mariusz
  3. Sawicka Wioletta
  4. Nowacki Sebastian
  5. Krajewska Nikola
  6. Nagrodzka Zofia
  7. Bachanek Mateusz
  8. Zajkowska Aleksandra
  9. Brudnicki Adrian
Okręg 2
  1. Malczak-Brenk Joanna
  2. Klimkowska Beata
  3. Kwiatkowski Wiktor
  4. Zajączkowski Leszek
  5. Dudkiewcz Anna
  6. Aleksandra Topolska
  7. Nowakowski Paweł
  8. Liana Paweł
  9. Wrześniewski Sławomir
Okręg nr 3
  1. Wiesława Rybicka-Bogusz
  2. Bor Grzegorz
  3. Antonowicz Dariusz
  4. Julia Jakubowska
  5. Brulińska Monika
  6. Lisowska Monika
  7. Dębski Jacek
  8. Zych Kamil
Okręg nr 4
  1. Kuligowska Izabela
  2. Wojda Mariusz
  3. Witkowska Małgorzata
  4. Jaroszewski Jacek
  5. Anna Podsędek
  6. Grzybowski Łukasz
  7. Wiśniewski Adam.
KANDYDACI DO SEJMIKU WOJEWÓDZTWA MAZOWIECKIEGO
  1. Iwaniak Ilona
  2. Stelmach Łukasz
  3. Wojda Justyna
  4. Bulenda Krystian
  5. Reszczyńska Edyta
  6. Szczechowicz Tomasz
  7. Garwacka Iwona
  8. Biliński Tomasz
  9. Krasucki Henryk
  10. Strzelecki Krzysztof.
(Agnieszka Stachurska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze [3]

komentarz(3)

wyborcawyborca

0 0

!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!! dramat

00:35, 03.03.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

TaaTaa

0 0

Czy was pochrzanilo z tym internetowym dostępem? Jesteś w urzy i musisz się umówić przez internet, a przy okienkach pusto. Pomijam temat starszych ludzi, oni po prostu tego już nie łapią. To dla kogo ta wygoda? A praktycznie każdy będzie stary.
A kandydata na prezydenta miasta jak nie było, tak nie ma..

07:07, 03.03.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

JuniorJunior

0 0

Przyszłość Narodu...

21:26, 06.03.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%