W niedzielę na płockim nabrzeżu odbędzie się wodniacki piknik charytatywny. Podczas wydarzenia będzie można posłuchać szant, popłynąć na rejs Wisłą, zwiedzić lodołamacz i spróbować barszczu ukraińskiego.
Oddział Żeglarsko-Motorowodny PTTK "Morka" w Płocku zaprasza na piknik charytatywny.
22 maja od godziny 12 rozpocznie się wodniacka zabawa. Wystąpi zespół "Cicha woda", a organizatorzy zapraszają do wspólnego śpiewania szant.
Harcerze z Wodnej Drużyny Harcerskiej zapewnią ciekawe gry i zabawy. Druhowie ratownicy zadbają również o bezpieczeństwo nad wodą.
Atrakcją będzie bezpłatny rejs po Wiśle statkiem "Marianna" Żeglugi Płockiej. Jak zapowiadają organizatorzy, jest duża szansa, iż na piknik przypłynie stacjonujący we Włocławku lodołamacz, który będzie można zwiedzić.
Podczas wodniackiego pikniku będzie można spróbować barszczu ukraińskiego oraz przekazać datek na pomoc ofiarom rosyjskiego ataku na Ukrainę. O tradycyjny smak dania zadba babcia Lizy i Wiktorii, które znalazły w Płocku schronienie przed wojną.
Wydarzenie organizuje środowisko żeglarskie i motorowodniacy z Płocka oraz regionu. Przygotowanie imprezy wsparli także harcerze z Wodnej Drużyny Harcerskiej.
Sponsorami pikniku są: Oddział Żeglarsko-Motorowodny PTTK "Morka" w Płock, Żegluga Płocka kapitana Mariusza Pielacińskiego, Przystań 623 Michała Szymajdy, Motorowodny.fun Michał i Rafał Misiak, Tawerna w Porcie Jachtowym Morka - Urszula i Tomasz Magdziarz oraz Małgorzata Boszko, Elżbieta Krajewska, Maria Zielińska, Mariusz Fuz.
Po burzy: zniszczony cmentarz, ranna jedna osoba
Ale to ludzi bawi i cieszy.... Normalni inaczej
Taaa
18:02, 2025-06-05
Wisła Płock straciła dyrektora sportowego
anszej odejdz z polityki i Płocka
łysy już szykuje eta
10:55, 2025-06-05
Wisła Płock straciła dyrektora sportowego
Andrzej nie masz jakiegoś kolegi …. Wolny etat?!
Marek
21:09, 2025-06-04
Ten wynik już się nie zmieni. Kto prezydentem?
I pomyśleć, że większość tych postów pisze jedna osoba.. Dumny człowieku, jatrzysz, dzielisz i co? Każdy mający inne zdanie to ten zły. Ty jedyny sprawiedliwy? Chyba śnisz...
Cynik
20:10, 2025-06-04