Zamknij

Kolejna awaria na Podolance. Ustalono za to sprawcę ostatniego "incydentu kałowego"

16:37, 20.04.2024 Aktualizacja: 16:37, 20.04.2024 ok. 2 min. czytania
13

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Płocku poinformował o kolejnej awarii na pływalni Podolanka. Tym razem nie skorzystamy z jacuzzi.
Awarie i "incydenty kałowe" na pływalni Podolanka to niekończąca się historia, która stała się już głównym tematem memów i żartów youtuberów. W sobotę, 20 kwietnia MOSiR w Płocku ponownie poinformował o awarii.
- Informujemy, że jacuzzi w strefie SPA na naszej Podolance uległo awarii. Jest nieczynne do odwołania - umieścił krótką informację MOSiR na swoim profilu społecznościowym.
Płocczanie już otwarcie kpią z uruchomionej niedawno, po długim remoncie pływalni. I to, podkreślmy, uruchomionej częściowo, ponieważ zjeżdżalnie, choć ich otwarcie zapowiadano zdecydowanie na marzec br., nadal są nieczynne, a MOSiR na ten temat milczy. Przesłaliśmy do spółki miejskiej kilka pytań, w związku z wielokrotnym wyłączeniem z użytku niecki rekreacyjnej. MOSiR podawał, że powodem są "incydenty kałowe". Ile czasu zajmuje przywrócenie niecki rekreacyjnej do stanu używalności po takim incydencie?
- W zależności od stopnia zanieczyszczenia wody, proces ten trwa od 48 do 72 godzin (w sytuacji dni roboczych) i nawet 4-7 dni (zależności od długości oczekiwania na wyniki badań, gdy przypada weekend) - tłumaczy Konrad Kowal, kierownik Działu Marketingu MOSiR w Płocku.
Jak twierdzi, za każdym razem woda w basenie jest wymieniana, a po wymianie badana.
- Badanie przeprowadzane jest przez zewnętrzne, niezależne laboratorium na zlecenie MOSiR. Na podstawie wyników badań, Sanepid podejmuje decyzję, czy niecka może być dopuszczona do użytkowania - wyjaśnia.
Co ustalono w sprawie sprawcy bądź sprawców ostatnich wydarzeń?
- Nie zawsze udaje się ustalić sprawcę na podstawie monitoringu. W ostatnim przypadku sprawcę zarejestrowały kamery i z nagrania jednoznacznie wynika, kto dopuścił się czynu - mówi Konrad Kowal.
Dlaczego dotychczas nie zgłoszono poprzednich incydentów na policji?
- Nie powiadamiano Policji ze względu na to, że czyn ten nie jest przestępstwem, a wykroczeniem przeciw regulaminowi pływalni i do zawiadomienia potrzebne jest wskazanie sprawcy. MOSiR każdorazowo podejmuje decyzję o zgłoszeniu zdarzenia na policję na podstawie posiadanych materiałów dowodowych, prowadzących do ustalenia sprawcy - tłumaczy kierownik działu marketingu MOSiR Płock.
Czy oskarżono konkretną osobę w ostatniej sprawie?
- Osoba została zidentyfikowana i trwają czynności - mówi krótko Konrad Kowal. - Koszty związane z takim zdarzeniem, w przypadku braku sprawcy ponosi MOSiR Płock, a w przypadku znalezienia sprawcy zawierana jest albo ugoda, albo w przypadku braku woli do ugody sprawa kierowana jest do sądu. Na koszt składa się wymiana wody i utracone przez spółkę MOSiR przychody w okresie braku dostępności niecki. Jest to kwota łączna około 11 tysięcy złotych - podsumowuje nasz rozmówca.
Co sądzicie o zdarzeniach, do których dochodzi na pływalni Podolanka?


MOSiR Płock

(Agnieszka Stachurska)

Co sądzisz na ten temat?

podoba mi się 0
nie podoba mi się 0
śmieszne 0
szokujące 0
przykre 0
wkurzające 0
Nie przegap żadnego newsa, zaobserwuj nas na
GOOGLE NEWS
facebookFacebook
twitter
wykopWykop
komentarzeKomentarze [13]

komentarz(13)

KatyKaty

0 0

Czyli nikt nie zapłacił skoro "trwają czynności". A może trwają poszukiwania ustalonej osoby? Albo ducha?

16:42, 20.04.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Pytanie do redakcjiPytanie do redakcji

0 0

To w końcu kto to zrobił? Dziecko? Dorosła osoba? Jeśli dziecko to rodzice już są poinformowani? Jest jakieś wytłumaczenie DLACZEGO się takie coś stało? Brak konkretnych informacji i odpowiedzi w artykule.

17:18, 20.04.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

1 0

Opublikować zdjęcie sprawcy - to będzie najlepsza możliwa kara!

18:46, 20.04.2024
Odpowiedzi:1
Odpowiedz

ElwiraElwira

0 0

Jestem za opublikowaniem zdjęcia. Przez taką osobę nie korzystam z Podolanki. Moja cała rodzina też nie,więc basen ponosi straty. Dużo osób , w tym wycieczki, wycofały się że względu na obrzydzenie

22:28, 20.04.2024

PikusPikus

0 0

Monitoring w Płocku i nadzór nad tym wszystkim to tragedia rozliczyć tych co biorą za to pieniadze jak można srać w basen.

06:51, 21.04.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

BaseniarzBaseniarz

0 0

A Jak basen byl niedostepny przez 1,5 roku przez nieudolne zarzadzanie remontem to strat nie bylo?? Kto podpisywal bezwarunkowe aneksy z wykonawca??

08:18, 21.04.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MmMm

0 0

Adżej zrób porządek w Mosir przecież to wstyd Można przecież tych kumpli gdzieś ukryc

08:54, 21.04.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

He heHe he

0 0

Te kupy to chyba odwrócenie uwagi od lipy remontowej Mydła nam oczy kupa Sitwa nie do ruszenia Ja to na plakacie dziękujemy wam ploczcanie

08:56, 21.04.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

XyzXyz

0 0

Panie Konradzie, w budynku basenu jestem codziennie i koło pływalni przechodzę kilka razy dziennie. Proszę powiedzieć ile czasu trwa spuszczenie wody i napełnienie niecki? Nigdy nie widziałam, żeby taka sytuacja miała miejsce. Osoby pracujące w budynku również nigdy tego nie zauważyły. Dzieje się to w mgnieniu oka? Pomijam info zasłyszane od pracowników pływalni.
Droga redakcjo, może trzeba wnikliwiej weryfikować informacje?

08:59, 21.04.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

Ja1000Ja1000

0 0

Jaki remont, taki basen.

14:19, 21.04.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

MaksioMaksio

0 0

Zamknac w cholerę ta KUPO lanke! Ci co tam s....niech ida w krzaki!

14:32, 21.04.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

pływakpływak

0 0

Co się dzieje z remontem wieży do zjeżdżalni. Od dłuższego czasu stoją tak rusztowania. Czy można teraz korzystać ze zjeżdżalni, czy nadal trwa budowa?

14:34, 21.04.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

leonard_zeligleonard_zelig

0 0

coś czuję, że ludzie prężący się tu w komentarzach chcą koniecznie zobaczyć filmik ze srania.

17:31, 21.04.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

UterUter

0 0

Przecież niedawno wybraliście naczelnika Płocka.O co więc chodzi.

14:16, 18.06.2024
Odpowiedzi:0
Odpowiedz

OSTATNIE KOMENTARZE

0%