- Zaproszeni goście będą się mogli z niej dowiedzieć m.in. o znaczeniu inwestycji dla regionu płockiego oraz Polski, zatrudnieniu międzynarodowej kadry czy zastosowanych technologiach. Poruszone zostaną także tematy dotyczące bezpieczeństwa i ochrony środowiska - informuje biuro prasowe ORLENU.Przewidziano też sesję pytań i odpowiedzi - każdy z uczestników spotkania będzie mógł uzyskać odpowiedzi na intersujące go zagadnienia bezpośrednio u źródła, a także przekazać i zgłosić swoje opinie na temat inwestycji. Na wszystkie spotkania wstęp jest wolny. Rozbudowa Kompleksu Olefin III wpłynie nie tylko na działalność Grupy ORLEN, która dzięki tej inwestycji stanie się liderem przemysłu petrochemicznego, ale również na lokalny rynek pracy i gospodarkę. Szacuje się, że dzięki Kompleksowi Olefiny III zatrudnienie w koncernie wzrośnie o ok. 650 etatów. Natomiast wpłaty ORLENU z tytułu podatków od nieruchomości do budżetu gminy Stara Biała, na której terenie powstaje inwestycja, wzrosną o dodatkowe ok. 160 mln zł rocznie (z dotychczasowego poziomu ok. 5 mln zł). Po uruchomieniu Kompleksu Olefin III, ze względu na bliskie sąsiedztwo to firmy z Płocka będą mogły wykonywać przeglądy, naprawy, remonty i inne prace (podobnie jak w przypadku Zakładu Produkcyjnego ORLEN w Płocku). Dzięki temu powstaną nowe miejsca pracy, co wpłynie na rozwój lokalnej przedsiębiorczości.
$$$06:57, 18.02.2024
Teraz takie spotkania informacyjne??
Przed rozpoczęciem budowy olano mieszkańców, teraz to musztarda po obiedzie.
I kto uwierzy w zatrudnianie płockich firm?
No może do sprzątania...
Ratownicy do zwolnienia, MOSiR ma inny pomysł
Byłem na tym basenie wielokrotnie i uważam że to jest dobra decyzja żeby wymienić ratowników większość tam siedziała w telefonach a zdarzali się tacy co i spali w trakcie pracy. Popieram decyzję o wymianie personelu Byłem niedawno w aquaparku na miodolance i aż miło często rotacja ratowników i widać że interesują się tym co dzieje się na obiekcie.
Kapiacy
21:58, 2025-07-17
Kto czuwa nad bezpieczeństwem pływających?
Najpierw bydlak zwalnia 38 doświadczonych ratowników a teraz tłumaczy o uzupełnienie kadry. Jak niewiadomo o co chodzi to wiadomo o co chodzi. Mieszkańcy Płocka mają brak zaufania do prezesa MOSIR. Czas przestać odwiedzać pływanie w Płocku. Niech pan Jeżewski sam z nich korzysta
Bojkot pływalni w Pł
21:31, 2025-07-17
Kto czuwa nad bezpieczeństwem pływających?
Trzeba być ostatnią kuuuurwą żeby oszczędzać na zdrowiu i bezpieczeństwie ludzi. Prezes MOSIR musi wylecieć na zbity pysk!!!!! Podaj się chamie do dymisji!!!!!!
Eryk
21:03, 2025-07-17
Kto czuwa nad bezpieczeństwem pływających?
Ta firma zewnętrzna to przykład współczesnego niewolnictwa i wyzysku. Takie firmy nie miały by racji bytu gdyby bandyci którzy są prezesami takich firm nie zatrudniali
Historyk
21:00, 2025-07-17