Piłkarze ręczni dziękują kibicom: “Dodawaliście nam skrzydeł”

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Piłka ręczna to sport, który jest coraz bliższy sercom Polaków. Zapewne duży wpływ na to miały liczne zwycięstwa polskich szczypiornistów. Nie zawsze jednak można wygrywać. Tym razem reprezentacja Polski na mistrzostwach Europy zajęła dopiero siódme miejsce. Jeszcze w szatni, piłkarze ręczni nagrali podziękowania dla mocno dopingujących ich kibiców.

Polscy kibice mieli ogromną nadzieję na inny wynik. Ich oczekiwania zwiększyła wygrana z Francją, świetnym wynikiem 31:25. Potem jednak Chorwacja dość gwałtowanie sprowadziła marzenia do realiów i słabego wyniku tego spotkania – 23:37. Zabrało to naszym szczypiornistom możliwość awansu do półfinału… W tej sytuacji niewiele cieszy wygrana ze Szwecją w meczu o honor, rozegranym we Wrocławiu (26:24). Wszyscy mieli nadzieję na wyższy wynik, niż 7. miejsce w mistrzostwach Europy.

Piłka jednak jest nadal w grze – będą kolejne mistrzostwa i kolejne spotkania na parkiecie. Polscy piłkarze ręczni dziękują więc kibicom za dotychczasowy doping i obiecują dalszą walkę.

– Byliście z nami, dodawaliście nam skrzydeł, bardzo wam dziękujemy – powiedział kapitan drużyny, Sławomir Szmal. – Nie udało nam się. Każdy z nas marzył, żeby to osiągnąć, ale obiecujemy, że ta drużyna będzie walczyła dla Was i zawsze będzie zostawiała na boisku swoje serce – dodał kapitan.

 • My, zawodnicy reprezentacji Polski w piłce ręcznej dziękujemy Wspaniałym Kibicom za niespotykane wsparcie drużyny w trakcie mistrzostw Europy 2016, za niezwykły doping w krakowskiej Tauron Arenie, wrocławskiej Hali Stulecia, strefach kibica oraz przed telewizorami.

  Zawsze dajemy z siebie wszystko i walczymy do końca. Wiemy, że kibice naszej drużyny są z nami nie tylko w chwilach triumfu, ale także w tych najtrudniejszych momentach. Teraz wspólnie przeżywamy ogromne rozczarowanie, ale mamy też świadomość nadchodzących wyzwań. Przed nami turniej kwalifikacyjny do Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janeiro.

  Bardzo liczymy na Wasze wsparcie w kolejnych meczach i raz jeszcze dziękujemy za niesamowite chwile, które dzięki Wam dane nam było przeżyć podczas wyjątkowych mistrzostw Europy 2016.

  Serdecznie dziękujemy Ministerstwu Sportu i Turystyki, firmie Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo – strategicznemu sponsorowi polskiej piłki ręcznej oraz wszystkim sponsorom za to, że zawsze jesteście z nami.
  Te mistrzostwa pokazały jak ogromną popularnością cieszy się piłka ręczną w naszym kraju, jak ogromny ma potencjał, który musimy wykorzystać.

  Jesteśmy dumni, że odbywające się w Polsce mistrzostwa Europy zostały tak perfekcyjnie zorganizowane, za co należą się ogromne podziękowania Związkowi Piłki Ręcznej w Polsce.

źródło: ZPRP,
fot.: zrzut YouTube

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji