REKLAMA

Pijany wsiadł za kierownicę. Tuż obok stał patrol straży miejskiej…

REKLAMA

W niedzielę wieczorem wyraźnie pijany mężczyzna wsiadł za kierownicę, tuż obok patrolu straży miejskiej. Po wylegitymowaniu, nietrzeźwy zignorował mundurowych i próbował oddalić się od auta.

10 października około godziny 21 na ul. Kwiatowej w Płocku patrol straży miejskiej przeprowadzili interwencję wobec nietrzeźwego. Mężczyzna szedł chwiejnym krokiem, po czym wsiadł do samochodu zaparkowanego przy jednym z bloków.

– Uruchomił auto i wjechał na pobliską posesję. Wysiadł z auta, zatoczył się i podszedł do bramy wjazdowej, żeby ją zamknąć. Ponieważ wszystko wskazywało na to, że mężczyzna może znajdować się pod wpływem alkoholu, podeszli do niego strażnicy – wyjaśnia st. insp. Jolanta Głowacka, rzecznik Straży Miejskiej w Płocku.

Podczas rozmowy mundurowi od razu wyczuli od kierowcy silną woń alkoholu. Poproszony o dokumenty, 57-latek okazał funkcjonariuszom dowód osobisty oraz prawo jazdy, po czym zaczął oddalać się w stronę posesji.– Nie reagował na wydawane przez strażnika polecenia zachowania się zgodnego z prawem. Mężczyzna został ostrzeżony o możliwości użycia środka przymusu bezpośredniego, ale nie reagował. W związku z tym, zastosowano wobec niego środek przymusu bezpośredniego w postaci założenia kajdanek i doprowadzono do radiowozu – relacjonuje st. insp. Jolanta Głowacka.

Na miejsce zdarzenia wezwano patrol policji. Mężczyzna został przez policjantów poddany badaniu alkomatem, które wykazało ponad 2 promile. Nietrzeźwy kierujący został przez patrol Straży Miejskiej odwieziony do Komendy Miejskiej Policji w Płocku.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 2

  1. płocczanka says:

    Dzisiaj niestety wszelkie zasady przyzwoitosci traca na waznosci. Takie czasy. Zaczyna sie niewinnie Dziecko 6 letnie okradlo moja corke 7 lat. Uslyszalam, od dziecka ze bogaty sie musi dzielic z biednym Matka nie zareagowala. Trzeba uwazac kogo sie wpuszcza do domu

  2. Edzio says:

    Plus dla Darmozjadow.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU