Pijany postanowił wypłynąć nocą na Wisłę

REKLAMA

Pijany mężczyzna postanowił nocą wypłynąć na Wisłę. Wydarzenie mogłoby się skończyć tragicznie, gdyby nie czujność osób, które postanowiły zaalarmować odpowiednie służby. Pijany mężczyzna został zatrzymany przez straż pożarną, która przekazała go w ręce policji.

23 sierpnia o godz. 21.46 jednostka OSP Nowy Duninów została zadysponowana przez Miejskie Stanowisko Kierowania w Płocku do portu w Nowym Duninowie, skąd, jak podano w zgłoszeniu, na łodzi wypłynął pijany mężczyzna, kierując się w stronę przeciwległego brzegu Wisły.

PowiązaneTematy

– Do zdarzenia udaliśmy się dwoma zastępami wraz z m.in. łodzią motorową – informują strażacy z OSP Nowy Duninów. – Pierwszym podjętym przez nas działaniem było oświetlenie przy użyciu masztu wypływu z portu oraz pochylni, gdzie przystąpiliśmy do wodowania łodzi. Nasi druhowie, wyposażeni w latarki, bezzwłocznie wypłynęli w kierunku, który został podany przez dyspozytora – dodają.

Po chwili przybył do pomocy zastęp z Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej nr 2 w Płocku, który przy pomocy OSP Nowy Duninów również zwodował swą łódź. Po pewnym czasie dołączyła kolejna jednostka z Płocka, która wcześniej była zadysponowana do palącego się samochodu, niedaleko ronda w miejscowości Góry.

Strażacy szybko odnaleźli łódź, która znajdowała się kilkadziesiąt metrów od nabrzeża, na wysokości miejscowości Murzynowo. Bezpiecznie odholowali ją do brzegu, a mężczyznę przekazali w ręce przybyłych na miejsce policjantów.

Przypominamy, że alkohol i brawura, to – według statystyk – najczęstsza przyczyna wypadków na wodzie. Również śmiertelnych.