REKLAMA

Pijany kierowca zakończył podróż na latarni. Mężczyzna trafił do szpitala

REKLAMA

W poniedziałek na osiedlu Radziwie pijany kierowca zakończył podróż na latarni. 42-latek jechał bez prawa jazdy, które niedawno stracił za kierowanie pod wpływem alkoholu. Mężczyzna trafił do szpitala.

Komenda Miejska Policji w Płocku otrzymała 2 stycznia zgłoszenie o zdarzeniu, do którego doszło około godziny 21.40. Świadek widział jak kierowca opla vectra, jadąc ulicą Kolejową, nagle stracił panowanie nad pojazdem, najechał na krawężnik zatoczki przystankowej, a następnie uderzył w latarnię, powodując jej uszkodzenie.

PowiązaneTematy

– Kiedy policjanci przyjechali na miejsce, pomocy rannemu mężczyźnie udzielała już załoga karetki pogotowia. Od kierowcy, którym okazał się 42-letni mieszkaniec powiatu płockiego, wyczuwalna była silna woń alkoholu. Funkcjonariusze nie mogli jednak przeprowadzić badania stanu trzeźwości z uwagi na obrażenia kierowcy, który niezwłocznie przetransportowany został do szpitala – relacjonuje asp. Krystyna Kowalska z KMP w Płocku.

Policjanci ustalili, że kierowca opla niedawno, bo na początku grudnia, stracił uprawnienia do kierowania pojazdami. Przyczyną był alkohol.– Nietrzeźwi kierowcy stwarzają zagrożenie nie tylko dla siebie, ale również dla innych użytkowników dróg. Pijani kierowcy mogą być przyczyną tragicznych w skutkach wypadków drogowych. Picie alkoholu przez kierowcę stwarza realne zagrożenie dla życia i zdrowia wszystkich uczestników ruchu – podkreśla asp. Krystyna Kowalska.

Alkohol:

 • zmniejsza szybkość reakcji,
 • ogranicza pole widzenia,
 • powoduje błędną ocenę odległości i szybkości,
 • powoduje błędną ocenę własnych możliwości, znacznie obniża samokontrolę i koncentrację,
 • powoduje rozproszenie uwagi oraz senność.

Jeżeli zauważysz pijanego kierowcę, jak najszybciej powiadom Policję. W ten sposób możesz uratować czyjeś zdrowie lub życie. Bierna postawa osób bliskich i współpasażerów, którzy nie reagują w sytuacji, gdy nietrzeźwy wsiada za kierownicę, jest przyzwoleniem na taką jazdę. Tym samym osoby te stają się współodpowiedzialne za zagrożenie, jakie dla bezpieczeństwa na drodze stwarza pijany kierowca.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 2

 1. Maksio says:

  Po co takiego ratowac????

 2. Pies wojny says:

  Pijanych kierowcow powinni wysylac na pierwsza line frontu na Ukraine na okres pol Roku.Oczywiscie Po podpisaniu porozumienia z rzadem Ukrainy lub Putinem Po ogloszeniu przetargu.A co?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU