REKLAMA

Pijany kierowca uciekał przed policją. Staranował radiowóz

REKLAMA

Do 5 lat więzienia i wysoka grzywna grożą 36-latkowi, który nie zatrzymał się do kontroli policyjnej. Pijany kierowca volvo przez kilka kilometrów uciekał przed funkcjonariuszami i taranował ścigający go radiowóz.

Kilka dni temu w miejscowości Uniejewo (gm. Brudzeń Duży), policjanci próbowali zatrzymać do kontroli samochód osobowy marki Volvo. Pomimo sygnałów dźwiękowych i świetlnych, kierowca nie zatrzymał się do kontroli i postanowił uniknąć „spotkania” z policjantami.

– Przez kilka kilometrów kierowca volvo uciekał przed policyjną kontrolą, a w trakcie pościgu kilkukrotnie uderzał w radiowóz, powodując jego liczne uszkodzenia. Kiedy kierujący volvo zatrzymał pojazd, próbował wraz z pasażerem uciekać pieszo w pole kukurydzy, ale uciekinierzy szybko zostali zatrzymani przez mundurowych – relacjonuje mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa KMP w Płocku.Jak się później okazało, powodem ucieczki był stan trzeźwości 36-latka. W chwili zatrzymania od mężczyzny, jak i towarzyszących mu pasażerów, czuć było silną woń alkoholu. Badanie wykazało u niego ponad dwa promile alkoholu w organizmie.

36-letni kierujący trafił do policyjnego aresztu, a po wytrzeźwieniu usłyszał zarzuty. W sobotę prokuratura zastosowała wobec niego policyjny dozór. Mężczyźnie z powiatu płockiego grozi kara nawet 5 lat pozbawienia wolności oraz wysoka grzywna.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU