REKLAMA

Pijani ukradli samochód, pojechali nim na stację i ukradli paliwo. Potem był pościg

REKLAMA

Gostynińska policja poinformowała o wyczynach dwóch młodych mężczyzn, którzy najpierw ukradli samochód, a następnie udali się nim na stację paliw, gdzie ukradli paliwo. Kiedy policjanci chcieli ich zatrzymać, ruszyli do ucieczki, narażając innych uczestników ruchu drogowego…

Do tych zdarzeń doszło w niedzielę, 3 października wieczorem na ulicach Gostynina. Dyżurny gostynińskiej komendy policji otrzymał zgłoszenie, że na jednej ze stacji paliw kierujący i pasażer mercedesa zatankowali pojazd, a następnie odjechali, nie płacąc za paliwo.

– Informację o poszukiwanym pojeździe i jego numerach rejestracyjnych dyżurny przekazał wszystkim patrolom. Chwilę później policjanci z gostynińskiej drogówki zauważyli poszukiwany pojazd. Pomimo wydanych przez funkcjonariuszy sygnałów i poleceń do zatrzymania się, kierujący jechał dalej, popełniając szereg wykroczeń. Do pościgu dołączył kolejny policyjny patrol. Po kilku kilometrach pościgu funkcjonariusze udaremnili dalszą jazdę nieodpowiedzialnemu młodemu mężczyźnie – relacjonuje podkom. Żaneta Kołodziejska-Basiewicz z KPP Gostynin.

Za kierownicą mercedesa siedział 20-letni mieszkaniec gminy Gostynin, a obok niego 19-letni mężczyzna, również mieszkaniec Gostynina. Mężczyźni zostali zatrzymani i przewiezieni do komendy, gdzie noc spędzili w policyjnym areszcie.– Okazało się, że mężczyźni ukradli paliwo wcześniej skradzionym samochodem, który uruchomili za pomocą scyzoryka. Dodatkowo, 20-latek kierował pojazdem, mając ponad promil alkoholu w organizmie oraz nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami – wyjaśnia podkom. Żaneta Kołodziejska-Basiewicz.

Mężczyźni po wytrzeźwieniu usłyszeli zarzuty – odpowiedzą za kradzież z włamaniem do pojazdu oraz kradzież paliwa. Dodatkowo 20-latek odpowie za kierowanie w stanie nietrzeźwości, niezatrzymanie się do kontroli drogowej, kierowanie bez uprawnień oraz za szereg innych wykroczeń, które popełnił w trakcie pościgu policyjnego. Prokurator wobec zatrzymanych zastosował dozór policyjny. O dalszym losie mężczyzn zadecyduje sąd.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Kolejny Artykuł

Komentarze 1

  1. To my ;) says:

    Planowaliśmy rozjechać policjanta, ale miał refleks i odskoczył

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU