REKLAMA

Pijana i niebezpieczna – kierująca autem kopnęła kobietę, znieważyła policjantów

REKLAMA

Kobieta podejrzana o kierowanie pod wpływem alkoholu, podczas próby ujęcia jej przez małżeństwo kopnęła zgłaszającą i uciekła. 44-latka znieważyła również funkcjonariuszy, którzy ją zatrzymali.

21 listopada po popołudniu małżeństwo zwróciło uwagę na kierującą, która jadąc płockimi ulicami, zjeżdżała co chwilę na przeciwległy pas ruchu, ewidentnie mając problem z utrzymaniem prawidłowego toru jazdy. Widząc zagrożenie, jakie stwarzała kierująca, małżeństwo postanowiło zatrzymać pojazd i sprawdzić, co jest powodem tak niebezpiecznego zachowania.

PowiązaneTematy

– Kiedy kierująca volvo zaparkowała pojazd na parkingu, kobieta podbiegła do niej, aby uniemożliwić jej dalszą jazdę do czasu przyjazdu policjantów. Jednak właścicielka volvo nie miała najmniejszego zamiaru czekać, zaczęła szarpać zgłaszającą, po czym kopnęła ją i uciekła do pobliskiego bloku – informuje mł. asp. Marta Lewandowska, oficer prasowa KMP w Płocku.

W trakcie tej sytuacji, zgłaszająca poczuła od agresywnej kobiety woń alkoholu. Kiedy na miejsce przybyli policjanci, para wskazała miejsce ucieczki kobiety. W jednym z mieszkań policjant zastał kierującą, którą rozpoznali świadkowie zdarzenia.– 44-latka została rozpoznana, po czym zaczęła krzyczeć, używać nieprzyzwoitych słów wobec policjantów, nie poddała się też badaniu stanu trzeźwości. Została przewieziona do szpitala, w celu pobrania krwi do badań na zawartość alkoholu. Kobieta przyznała, że piła alkohol i nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż kilka lat temu zostały jej zatrzymane – relacjonuje mł. asp. Marta Lewandowska.

Agresywna 44-latka noc spędziła w policyjnym areszcie. Następnego dnia kobieta usłyszała zarzut znieważenia funkcjonariuszy, za który grozi jej kara grzywny oraz pozbawienia wolności.

Wynik retrospektywnego badania poziomu alkoholu w organizmie wskaże, czy kobieta w chwili kierowania pojazdem była trzeźwa. Jeśli nie, to usłyszy już wkrótce kolejne zarzuty.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU