REKLAMA

Pies leczy? Dokładnie tak! [ZDJĘCIA]

REKLAMA

PowiązaneTematy

Czy posiadanie psa pomaga w utrzymaniu zdrowia? Dogoterapia, czyli terapia z udziałem psa, dowodzi, że metoda ta wzmacnia efektywność rehabilitacji. Akcja, przeprowadzona w Galerii Wisła dowiodła natomiast, że nie tylko wytresowane psy potrafią polepszyć jakość naszego życia.

Pies to najlepszy przyjaciel człowieka – to hasło ma swoje głębokie podstawy. Pies może być naszym obrońcą, pieszczochem, zaspakajać nasze potrzeby emocjonalne, a także pełnić funkcję osobistego terapeuty. Można mu zaufać i z pewnością to właśnie on zawsze przywita nas, radośnie merdając ogonem. Naukowcy dowiedli, że osoby, które regularnie wychodzą ze swoim zwierzakiem na spacer, mniej narażone są na ryzyko zawału serca i otyłości.

16 i 17 maja do Galerii Wisła przybyły psy – małe, duże, rasowe i kundelki. Jednym z punktów imprezy była nauka dzieci pod kątem odpowiednich zachowań w obecności czworonoga. Mali płocczanie uczyli się, jak zachować bezpieczną postawę w przypadku agresywnego psa, ale i jak bezpiecznie kontaktować się z psami. Zarówno mali, jak i duzi odwiedzający dowiedzieli się, jakie obowiązki ma opiekun psa, jak należy postępować ze swoim czworonogiem.Płocczanie, którzy przyszli do galerii ze swoim zwierzakiem, mogli skorzystać z usług psiego fryzjera, obejrzeć ekspozycje furminatorów (narzędzi do codziennej, domowej pielęgnacji sierści psów, który usuwa jedynie martwy podszerstek, wypadający psom w okresie linienia) z możliwością ich wypróbowania, poradzić się odnośnie pielęgnacji i ochrony przed pasożytami. Nie zabrakło też warsztatów i zabaw dla najmłodszych.

W imprezie wzięli udział przedstawiciele Związku Kynologicznego, pracownicy schroniska i wolontariusze z fundacji „Nie kupuj, adoptuj”. Fundacja ZOA zachęcała do adopcji, przekazywała też informacje o domach tymczasowych dla zwierząt. Również Towarzystwo Opieki nad Zwierzętami opowiadało o swojej działalności.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej komentowane 7 dni

Reklama


REKLAMA

  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU