Pierwsza sesja za nami [ZDJĘCIA]

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Sesja I Rady Miasta Płocka kadencji 2014-2018 przeszła już do historii. Znamy przewodniczącego i wiceprzewodniczących, radni zostali zaprzysiężeni, nie zabrakło nawet lekkich emocji.

Punktów pierwszej sesji nie było wiele – przede wszystkim wybrano przewodniczącego i wiceprzewodniczących Rady Miasta Płocka, a także sekretarza rady. Przewodniczącym ponownie został Artur Jaroszewski (PO), wiceprzewodniczącymi natomiast: Małgorzata Struzik (PSL), Tomasz Korga (PiS) i Wojciech Hetkowski (SLD). Sekretarzem drugi raz został Tomasz Maliszewski (PO).

Przed przystąpieniem do oficjalnej części sesji, radni Klubu PiS przedstawili oświadczenie na temat wyborów samorządowych. Zwrócili się do Prezydenta Płocka i Przewodniczącego Rady Miasta Płocka o “podjęcie natychmiastowych działań, które ukrócą haniebny proceder kupowania głosów wyborców w naszym mieście”. Przedstawiciele klubu PiS podkreślili niespotykaną dotąd skalę tego zjawiska, którą mógł każdy zaobserwować w wielu rejonach Płocka.

– Apelujemy, aby odpowiednie służby zbadały wnikliwie nieprawidłowości zaobserwowane przez wielu płocczan. Mieszkańcy miasta zgłaszali je telefonicznie lub na piśmie do mediów, Miejskiej Komisji Wyborczej w Płocku oraz Policji. Apelujemy również do parlamentarzystów o dokonanie zmian w Kodeksie wyborczym, które nie tylko zwiększą przejrzystość i uczciwość wyborów, ale także dotkliwość kary za udowodnione kupowanie głosów wyborczych. Oszustwa wyborcze winny być traktowane przez organy ścigania, jako czyny o najwyższej szkodliwości społecznej – czytała radna Wioletta Kulpa.

Na wniosek radnych Prawa i Sprawiedliwości, wszyscy radni przed złożeniem ślubowania publicznie oświadczali, że nie dopuścili się kupowania głosów. Każdy radny osobno składał publicznie przed mieszkańcami oświadczenie, iż uzyskał mandat radnego wyłącznie dzięki zaufaniu płocczan. Wszyscy takie oświadczenie wygłosili…

Podziel się:

Komentarze są zamknięte

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji