Pięknie czytacie? Wkrótce będzie konkurs

Google+ Pinterest LinkedIn Tumblr +

Uczniowie, którzy nie mają problemu z dykcją i potrafią pięknie czytać, mogą sprawdzić się w konkursie organizowanym już po raz 10. Trwa przyjmowanie zgłoszeń.

Kolejny raz Biblioteka Pedagogiczna w Płocku, Filia nr 3 Książnicy Płockiej oraz Zespół Szkół Nr 3 w Płocku zapraszają do udziału w Konkursie Pięknego Czytania. Tym razem okazja jest szczególna, ze względu na to, że jest to 10. jubileuszowa edycja wydarzenia.

13 i 16 kwietnia br. (piątek i poniedziałek) w auli Zespołu Szkół Nr 3 w Płocku przy ul. Ignacego Łukasiewicza 11, uczestniczy powalczą w czterech kategoriach:

  • I –  dzieci w wieku przedszkolnym i uczniowie zerówek (13 kwietnia – piątek)
  • II – uczniowie klas I-III szkół podstawowych (13 kwietnia – piątek)
  • III – uczniowie klas IV-VI szkół podstawowych (16 kwietnia – poniedziałek)
  • IV – uczniowie klas VII szkół podstawowych oraz gimnazjów (16 kwietnia – poniedziałek).

Każda placówka, która chciałaby zgłosić uczestnictwo swoich uczniów, powinna wypełnić kartę zgłoszenia i przesłać ją mailowo na adres: m.jaroszewska@bpplock.pl lub faksem na numer 24 366-53-70. Formularz można również dostarczyć do Biblioteki Pedagogicznej w Płocku ul. Gałczyńskiego 26. Zgłoszenia przyjmowane są do 11 kwietnia br. Każda placówka może zgłosić maksymalnie dwie osoby do udziału w danej kategorii konkursowej.

– Celem konkursu jest promocja czytelnictwa, budzenie zainteresowania wartościową literaturą dziecięcą i młodzieżową oraz kształtowanie umiejętności pięknego czytania – mówi Agnieszka Olczyk-Twardy, dyrektor Biblioteki Pedagogicznej w Płocku. – Bardzo nas cieszy, że z roku na rok liczba uczestników konkursu wzrasta. To bardzo pozytywny trend. Młode pokolenie nie tylko czyta książki, ale robi to w piękny sposób, ze wspaniałą dykcją, intonacją i interpretacją tekstu – dodaje Agnieszka Olczyk-Twardy.

Regulamin konkursu oraz formularz zgłoszeniowy dostępne są na stronie www.bpplock.pl. Patronat honorowy nad konkursem objął Marszałek Województwa Mazowieckiego. PetroNews jest patronem medialnym wydarzenia, przedstawiciel redakcji zasiądzie również w jury konkursu.

Podziel się:

Zostaw Komentarz

Ostatnie Informacje

Więcej Nowych Informacji