REKLAMA

Piękne samochody i szalona jazda. Co jeszcze w NK Przedwiośnie?

REKLAMA

NoveKino Przedwiośnie również i w tym tygodniu przygotowało premiery filmowe. Spotkać w kinie będzie się można również podczas stałych cykli: Bajkoranków, Rodzinnego oglądania czy Filmoterapii z Sensem.

Asterix i Obelix. Tajemnica magicznego wywaru

Od 18 stycznia zapraszamy na premierę ekranizacji kultowego komiksu o Asteriksie i Obeliksie, w zupełnie nowej, animowanej odsłonie „Asterix i Obelix. Tajemnica magicznego wywaru”.

Po pechowym upadku z drzewa, podczas zbiorów jemioły, druid Panoramiks postanawia przejść na emeryturę. Wcześniej jednak musi zadbać o bezpieczeństwo wioski i znaleźć dla siebie godnego następcę. W towarzystwie Asteriksa i Obeliksa wyrusza więc w świat, w poszukiwaniu młodego utalentowanego druida, któremu mógłby powierzyć tajemnicę magicznego wywaru. Tymczasem o problemach Galów dowiadują się ich najwięksi wrogowie. Dowodzeni przez Juliusza Cezara i złego druida Sulfuriksa, Rzymianie wymyślają intrygę, która pozwoli im zdobyć przepis na eliksir siły. Tak rozpoczyna się wielka, zaczarowana przygoda – prawdziwy kocioł śmiechu i zaskakujących zdarzeń!

PowiązaneTematy

Chłopiec z burzy

Druga premierowa propozycja to zabawna, wzruszająca i mądra opowieść o niezwykłej przyjaźni, która daje siłę na całe życie – „Chłopiec z burzy”.

Po wielu latach zamożny biznesmen Michael Kingsley(Geoffrey Rush) powraca w rodzinne strony, by opowiedzieć swojej ukochanej wnuczce o niezwykłym przyjacielu z dzieciństwa. Stojąc u progu życiowych podsumowań rozumie, że to nie rodzinna fortuna, ale ta niezwykła opowieść jest czymś najcenniejszym, co może przekazać Madeline.
REŻYSERIA: Shawn Seet OBSADA: Jai Courtney, Geoffrey Rush, Finn Little

Diablo. Wyścig o wszystko

Od piątku, 18 stycznia na ekranach pojawi się również najbardziej rozpędzony przebój kinowy 2019 roku, który z pewnością zadowoli wszystkich miłośników pięknych samochodów i szalonej jazdy „Diablo. Wyścig o wszystko”.

W obsadzie znaleźli się m.in.: Tomasz Włosok, Mikołaj Roznerski, Karolina Szymczak, Cezary Pazura, Rafał Mohr, Joanna Opozda. W pozostałych rolach wystąpili m.in.: Podwójna Mistrzyni Europy w driftingu Karolina oraz Marcin „Różal” Różalski – popularny zawodnik KSW, mistrz wagi ciężkiej z 2017 roku.

Pasją Kuby są szybkie samochody, zawrotna prędkość i ekstremalne wyścigi. Jego siostra, Lena musi przejść bardzo kosztowną operację za granicą. Chcąc zdobyć potrzebne środki, chłopak postanawia brać udział w nielegalnych rajdach. Talent i brawurę młodego kierowcy zauważa wpływowy gangster, Max. Proponuje chłopakowi udział w okrytym złą sławą wyścigu, który niejeden kierowca przypłacił kalectwem, a nawet życiem. Nagrodą dla zwycięzcy legendarnych zmagań jest tytuł „Diablo” i kilkaset tysięcy euro. Kuba podejmuje ryzyko i wkracza do podejrzanego świata wielkich pieniędzy, pięknych kobiet i szemranych interesów. To właśnie tam poznaje Ewę – obdarzoną wyjątkową urodą, nieugiętą zawodniczkę, która z zaciętej rywalki staje się jego wielką namiętnością. Wkrótce na jaw wychodzi jednak prawdziwa tożsamość dziewczyny. Od tego momentu życie Kuby znajdzie się w wielkim niebezpieczeństwie.
REŻYSERIA: Michał Otłowski OBSADA: Michał Włosok, Cezary Pazura, Mikołaj Roznerski

Filmoterapia z sensem: Nie opuszczaj mnie

18 stycznia o godzinie 18.15 zapraszamy na Filmoterapię z sensem: „Nie opuszczaj mnie”. Bilety w cenie 15 zł.
„Nie opuszczaj mnie” – 98-letni Jo Byeong-man i 89-letnia Kang Kye-yeol są małżeństwem od 76 lat. Mieszkają w górskiej wiosce Hoengseong w prowincji Gangwon w Korei Południowej. Spłodzili razem dwanaścioro dzieci, pogrzebali szóstkę z nich, ale ich relacja wciąż pełna jest młodzieńczej radości i czułości. Bliźniaczo podobne stroje, które noszą, codzienne żarciki, jakimi się raczą, ale przede wszystkim ogromna miłość uczyniły z nich bohaterów koreańskiej telewizji, a powstały w konsekwencji film pełnometrażowy stał się największym sukcesem komercyjnym w historii południowokoreańskiego kina dokumentalnego.

Po seansie zapraszamy do udziału w dyskusji, w której weźmie udział Anna Uściłowska – psychoterapeutka związana z Laboratorium Psychoedukacji. Prowadzi psychoterapię indywidualną oraz grupową w podejściu psychodynamicznym, zarówno długo- jak i krótkoterminowym. Interesuje się szczególnie integracją w psychoterapii, emocjami, a także powiązaniami ciała i umysłu. Tłumaczka szkoleń oraz literatury dla psychoterapeutów. Posiada certyfikat psychoterapeuty Polskiego Towarzystwa Psychologicznego oraz European Association for Psychotherapy.

Bajkoranki: Hotel Transylwania

W sobotę i niedzielę (19-20 stycznia) o godz. 11 zapraszamy na Bajkoranki i animację „Hotel Transylwania 3”. Po seansie odbędą się animacje przygotowane przez Teatr Form Wielu. W trakcie seansu natomiast odbędzie się losowanie nagród w ramach konkursu HAPPY SEATS. Bilety na seans w cenie 12 zł.„Hotel Transylwania 3” – Tym razem Paka Draka wybierze się na ekskluzywne wakacje. Będą podróżować luksusowym potwornym statkiem. W końcu od codziennej pracy w Hotelu Transylwania trzeba kiedyś odpocząć. Czas na spokojne żeglowanie i korzystanie ze wszystkich dobrodziejstw statku – od upiornych zawodów w siatkówkę przez egzotyczne wycieczki aż po relaksujące opalanie pod światłem księżyca. Ale wakacje ze snów szybko stają się wakacjami z koszmarów, kiedy Mavis spostrzega, że Drac zakochał się w tajemniczej pani kapitan statku. Ericka ukrywa niebezpieczny sekret, który zagraża gatunkowi potworów.

Spotkania Filmowe: 53 wojny

W poniedziałek, 21 stycznia o godzinie 18.30 zapraszamy na Spotkania Filmowe, w ramach których odbędzie się pokaz filmu „53 wojny”. Przed seansem przygotowany będzie drobny poczęstunek. Bilety na seans w cenie 15 zł.

„53 wojny”. – Anka i Witek są kochającym się małżeństwem. On jest korespondentem wojennym, który większość roku spędza na wojnie. Ona nieustannie czeka, aż mąż wróci do domu. Anka stara się żyć normalnie, jednak niepewność o życie Witka coraz bardziej zatruwa jej rzeczywistość. Gdy on po raz kolejny wyjeżdża w rejony objęte wojną, ona zaczyna szykować się na najgorsze…
„53 wojny” to historia inspirowana prawdziwymi wydarzeniami.
REŻYSERIA: Ewa Bukowska OBSADA: Magdalena Popławska, Michał Żurawski, Kinga Preis

Rodzinne Oglądanie: Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru

W środę, 23 stycznia o godz. 14:15 w ramach cyklu Rodzinne Oglądanie zapraszamy na seans „Asteriks i Obeliks. Tajemnica magicznego wywaru” w wersji z dubbingiem.

Bilety w cenie 15 zł.

Portret Kobiety: Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3

W czwartek, 24 stycznia o godzinie 18 odbędzie się pierwsze spotkanie w ramach nowej odsłony cyklu Portret Kobiety. Zapraszamy na specjalny przedpremierowy pokaz filmu „Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3”. Przed spotkaniem serwowane będą ciastka od Lekkiego Ciacha i herbata.

Po seansie odbędzie się spotkanie z aktorami. Będziemy gościć: Grażynę Błęcką-Kolską oraz Zdzisława Wardejna. Bilety na seans według regularnego cennika na czwartek. Bilet normalny 20 zł, bilet ulgowy 17 zł.

„Miszmasz, czyli Kogel Mogel 3” – Główna bohaterka Kasia (Grażyna Błęcka – Kolska) nadal mieszka we wsi Brzózki i walczy z niechcianym zalotnikiem Staszkiem Kolasą. Do Polski wraca niespodziewanie jej syn Marcin (Nikodem Rozbicki) i od razu wpada w kłopoty. Chłopak ma pomysł na niecodzienny biznes… W tym czasie w Warszawie w rodzinie Wolańskich wybucha kryzys. Wolańska (Ewa Kasprzyk)– celebrytka i słynna sekstrenerka – wydaje kontrowersyjną książkę. Jej bliscy – mąż (Zdzisław Wardejn) i córka Agnieszka (Aleksandra Hamkało) – buntują się i uciekają z domu. Postanawiają najpierw odwiedzić Piotrusia (Maciej Zakościelny), który dziś wiedzie wygodne życie u boku żony Marleny (Katarzyna Skrzynecka). Następnie ruszają w nieznane, a finał tej wycieczki znów przejdzie do legendy!
REŻYSERIA: Kordian Piwowarski OBSADA: Grażyna Błęcka-Kolska, Katarzyna Łaniewska, Ewa Kasprzyk

W repertuarze wciąż pozostają:

  • animacja „Ralph Demolka w Internecie” dubbing – Ralph i Wandelopa przemierzają Internet w poszukiwaniu części zamiennej, która uratuje grę Wandelopy;
  • „Underdog” – Borys „Kosa” Kosiński to zawodnik MMA, który jest u szczytu formy. W najważniejszej walce ze swoim największym rywalem Deni Takaevem popełnia błąd, który przekreśla jego karierę;
  • „Zabawa zabawa” – 40-letnia prokurator Dorota (Agata Kulesza) pije, by – jak sama mówi – „nie zwariować”. Zasłaniając się immunitetem, ukrywa wszystkie wykroczenia popełnione „pod wpływem”. Skutecznie pomaga jej w tym mąż, znany polityk (Marcin Dorociński). Studentka Magda (Maria Dębska) lubi ostro imprezować, ale świetnie się uczy i ma super pracę, więc nikt nie robi jej z tego wyrzutów. Dla szanowanej chirurg – Teresy (Dorota Kolak) każdy pretekst jest dobry, żeby się napić. Alkoholu nie odmawia sobie nawet w pracy, w szpitalu dziecięcym, którego jest ordynatorem. Wkrótce, w życiu każdej z kobiet nastąpią wydarzenia, po których ich problem przybierze na sile. Czy wspierane przez rodziny i przyjaciół bohaterki zdążą go w porę pokonać?;
  • „Bumblebee” dubbing – Rok 1987. Bumblebee znajduje schronienie na złomowisku w jednym z małych miasteczek Kalifornii. Charlie (Hailee Steinfeld) właśnie kończy osiemnaście lat i jak każda nastolatka próbuje zrozumieć świat, szukając w nim dla siebie miejsca i roli. Znajduje na złomowisku starego zdezelowanego garbusa, którego postanawia „odpicować”. Kiedy przywraca mu dawny blask, okazuje się, że ma do czynienia z czymś znacznie bardziej ekscytującym niż stary żółty garbus.