REKLAMA

Piątkowe utrudnienia dla kierowców

REKLAMA

W piątek, 17 maja, na kierowców czekają utrudnienia w ruchu, związane z planowymi naprawami ubytków w jezdniach czy remontem skrzyżowań na Podolszycach i Al. Jachowicza. Pracować będzie również fotoradar straży miejskiej.

Brygady remontowe będą pracować na ulicach:
– Przemysłowa,
– Tysiąclecia,
– Dobrzyńska,
– Armii Krajowej,
– ul. Podgórze – naprawa drogi płytami MON,
ul. Misjonarska – obniżenie krawężnika przy przejściach dla pieszych.

Przebudowa skrzyżowań w Al. Jachowicza

Od czwartku 16 maja do wtorku 21 maja w rejonie skrzyżowania Al. Jachowicza – ul. 11 Listopada będzie obowiązywać czasowa organizacja ruchu, ograniczająca wjazd z alej w ul. 11 Listopada.
Na okres 4-6 dni zaplanowano zamkniecie wjazdu w ul. 11 Listopada od Al. Jachowicza. W tym czasie kierowcy jadący Al. Jachowicza w kierunku do centrum oraz w kierunku na Podolszyce nie będą mogli skręcić na skrzyżowaniu w ul. 11 Listopada. Będzie natomiast możliwy wyjazd z ul. 11 Listopada w Al. Jachowicza. W rejonie skrzyżowania zacznie obowiązywać zwężenie jezdni i ograniczenie prędkości.

Przebudowa skrzyżowań na Podolszycach
Rejon skrzyżowania Wyszogrodzka – Jana Pawła II – Armii Krajowej (przy galerii Mazovia) oraz al. Jana Pawła II (przy Auchan)

Trwają roboty, związane z przebudową skrzyżowania al. Jana Pawła II – Armii Krajowej – Wyszogrodzka (przy Galerii Mazovia) oraz budową ronda na skrzyżowaniu al. Jana Pawła II z ul. Czwartaków (Auchan) i drugiej jezdni al. Jana Pawła II. W tym rejonie, ze względu na duży zakres prac związanych z przebudową oraz kolizjami, roboty będą prowadzone przez cały czas realizacji inwestycji czyli do 30 września. W trakcie prac nie jest planowane całkowite zamknięcie al. Jana Pawła II, jednak będą występowały utrudnienia w ruchu pojazdów i pieszych. Będą prowadzone roboty ziemne, budowlane i drogowe związane z usuwaniem kolizji, przebudową sieci podziemnych telekomunikacyjnych elektrycznych, oświetlenia ulicznego, sygnalizacji świetlnej, gazowych itp.

Uwaga! W piątek 17 maja od godz. 17 do poniedziałku 20 maja do godz. 4 zamknięty dla ruchu zostanie odcinek al. Jana Pawła II od skrzyżowania z ul. Czwartaków do skrzyżowania z ul. Wyszogrodzką (przy Galerii Wisła). W piątek 17 maja o godzinie 20 zostanie także wprowadzone prawostronne zwężenie jezdni na ul. Wyszogrodzkiej (przy Galerii Wisła) na pasie w kierunku do Warszawy (zajęte zostaną dwa z trzech pasów ruchu). Taka organizacja ruchu będzie obowiązywała w sobotę 18.05 i niedzielę 19.05, do momentu zakończenia prac w rejonie skrzyżowania Wyszogrodzka – Jana Pawła II – Armii Krajowej.Prace, związane z remontem nawierzchni asfaltowej w rejonie ronda Armii Krajowej – Sikorskiego (przy CH Panorama) powinny zakończyć się ok. 18 maja.

Malowanie oznakowania poziomego
Drogowcy malują oznakowanie poziome na płockich drogach. Zgodnie z założonym harmonogramem robót, w pierwszej kolejności malowane jest oznakowanie na drogach krajowych, wojewódzkich i powiatowych. Realizacja robót malarskich uzależniona jest od warunków atmosferycznych. Prace wykonywane są głównie w godzinach nocnych i poza godzinami popołudniowego szczytu komunikacyjnego, jednak mogą występować miejscowe utrudnienia w ruchu.

Koszenie trawy i prace na zieleńcach
Trwają prace, związane z koszeniem trawy w pasach drogowych i zieleńcach w Płocku, a także prace pielęgnacyjne zieleni miejskiej (Harmonogram prac).

Utrudnienia w ruchu
Skrzyżowanie Bielska – Targowa: Roboty drogowe są prowadzone po północno-zachodniej stronie ul. Bielskiej (DK60). MZD apeluje o zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do obowiązującej organizacji ruchu.

Na Trasie Popiełuszki – odcinek od ronda Wojska Polskiego do Mostu Solidarności – (DK60 i DK62) została wprowadzona czasowa organizacja ruchu, w związku z budową Centrum Graniczna i węzła komunikacyjnego Graniczna. Występuje zwężenie jezdni i ograniczenia prędkości. Wskazane jest zachowanie szczególnej ostrożności i stosowanie się do nowego oznakowania.

Pozostałe utrudnienia
– skrzyżowanie WYSZOGRODZKA/ARMII KRAJOWEJ/JANA PAWŁA II – przebudowa skrzyżowania
– skrzyżowanie JANA PAWŁA II/CZWARTAKÓW – przebudowa skrzyżowania
– skrzyżowanie ARMII KRAJOWEJ/SIKORSKIEGO/BATALIONU PARASOL – przebudowa skrzyżowania
– skrzyżowanie JACHOWICZA/11 LISTOPADA – przebudowa skrzyżowania
– ul. GRABÓWKA – budowa ścieżki rowerowej
– ul. CHOPINA – budowa chodnika i ścieżki rowerowej
– ul. OTOLIŃSKA – budowa chodnika i ścieżki rowerowej
– ul. KOLEGIALNA – wygrodzenie chodnika, zakaz ruchu pieszych.

17 maja fotoradar straży miejskiej będzie pracował na ulicach:
– ul. Sierpecka
– ul. Mickiewicza
– ul. Przyszkolna
– ul. Korczaka.

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU