REKLAMA

Pamiętaj o tym wracając do kraju, inaczej sporo zapłacisz

REKLAMA

Izba Administracji Skarbowej w Warszawie przypomina o obowiązku zgłoszenia przewożonych przez granicę towarów. Obowiązują określone limity, po których przekroczeniu należy zapłacić cło i podatek.

Osoby, które przywożą spoza Unii Europejskiej towary na użytek własny lub rodziny oraz prezenty, nie muszą płacić cła i podatku. Wyjątkiem od tej reguły jest sytuacja, gdy łączna wartość tych towarów przekracza limity określone w przepisach.

Limity wynoszą:

  • 300 euro, jeżeli przekraczają granicę transportem lądowym,
  • 430 euro, jeżeli przekraczają granicę transportem lotniczym lub morskim.

W przypadku, gdy łączna wartość przewożonych towarów przekracza powyższe kwoty, należy zgłosić ten fakt funkcjonariuszowi Służby Celno-Skarbowej, który obliczy należności celne i podatkowe na odpowiednim dokumencie, a podróżny będzie zobowiązany do ich zapłaty.

Pomimo, że liczba połączeń lotniczych ze względu na sytuację epidemiczną nadal jest ograniczona, w sierpniu funkcjonariusze z Działu Granicznego Realizacji Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie ujawnili próby nielegalnego przywozu zegarków znacznej wartości.

– Dwóch obywateli Polski, którzy przylecieli ze Szwajcarii, funkcjonariusze skierowali do rewizji celnej z korytarza „Zielona linia – nic do zgłoszenia”. W wyniku kontroli bagaży, ujawniono dwa zegarki znanych firm o wartości blisko 44 tys. i ponad 48 tys. zł – informuje Izba Administracji Skarbowej w Warszawie.Na podróżnych nałożono kary w wysokości 5 tys. zł każdy. Wartość uszczupleń celnych i podatkowych wyniosła ponad 21 tys. zł.

Pamiętaj o zgłoszeniu przewożonych towarów

‼️Pamiętaj o zgłoszeniu przewożonych towarów‼️➡️więcej informacji znajdziesz na stronie: https://www.mazowieckie.kas.gov.pl

Opublikowany przez IAS Warszawa – edukacja Wtorek, 15 września 2020

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

Najchętniej dzisiaj czytane

Reklama


REKLAMA
  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU