Orzeł bielik uratowany w płockim nadleśnictwie

ADVERTISEMENT

Do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Leśnych w Miszewie Murowanym koło Płocka przywieziono w środę wycieńczonego bielika, ptaka zdobiącego godło Polski. Leśnicy mają nadzieję, że niedługo wróci do zdrowia.

Leśnicy zajmują się nie tylko dbaniem o lasy i ich rozsądną eksploatację, ale również ratowaniem dzikich zwierząt. Nadleśnictwo Płock w tym celu prowadzi Ośrodek Rehabilitacji Zwierząt Leśnych w Miszewie Murowanym. W środę po południu leśnicy poinformowali, że do ośrodka trafił bielik. Ptak zdobiący godło Polski był wycieńczony.

– Do naszego Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Leśnych w Miszewie Murowanym trafił nietypowy pacjent – Bielik (Haliaaetus albicilla). Ten majestatyczny ptak został przywieziony do ośrodka bardzo osłabiony. Został otoczony opieką i obecnie czuje się dobrze. Mamy nadzieję, że niedługo wróci na wolność – informuje Nadleśnictwo Płock.

Bieliki są największymi ptakami szponiastymi (tak obecnie poprawnie nazywa się dzienne ptaki drapieżne) żyjącymi w Polsce. Ważą całkiem sporo, niektóre samice nawet ponad 6 kg, samce są nieco mniejsze. Rozpiętość ich skrzydeł dochodzi do 2,5 m. Bieliki odżywiają się głównie rybami, ptactwem wodnym, ale okazjonalnie także padliną.

PowiązaneTematy