REKLAMA

ORLEN przekazał płyn do dezynfekcji dla płockich organizacji [ZDJĘCIA]

REKLAMA

Łącznie ponad 2 tysiące litrów płynu do dezynfekcji rąk Grupy ORLEN przekazała dla społeczności lokalnej. W piątek do Urzędu Miasta Płocka dostarczono 500 litrów płynu, które zostaną rozdysponowane do płockich organizacji.

Prezydent Płocka zaapelował 16 marca do prezesa PKN ORLEN o dostarczenie płynu do dezynfekcji dla płockich organizacji pozarządowych. Odzew był natychmiastowy – Fundacja ORLEN przekaże łącznie ponad 2 tysiące litrów płynu do dezynfekcji rąk mieszkańcom Płocka, Płońska, Sierpca i powiatu płockiego. Już dzisiaj, 20 marca, PKN ORLEN dostarczył pierwszą partię produktu (500 litrów) do Urzędu Miasta Płocka, a kolejne będą na bieżąco przekazywane m.in. do placówek medycznych, stowarzyszeń i organizacji pożytku publicznego.

– Jako odpowiedzialna firma, na co dzień dbamy o społeczności lokalne. W trudnym czasie tym bardziej chcemy ich wspierać. Dlatego podjęliśmy decyzję o zabezpieczeniu mieszkańców Płocka i okolic w walce z epidemią koronawirusa. To nasi sąsiedzi i klienci, dlatego w relacjach z nim stawiamy na dialog i solidarność – mówi Daniel Obajtek, Prezes Zarządu PKN ORLEN.

Poprzez Fundację ORLEN, bezpłatnie 100 litrów płynu otrzyma też płockie pogotowie ratunkowe oraz Państwowa Straż Pożarna w Płocku, a 135 litrów płynu dezynfekującego otrzymają harcerze, którzy opiekują się płockimi seniorami i osobami samotnymi, potrzebującymi pomocy.Jak zapowiada biuro prasowe PKN ORLEN, kolejna partia płynu do dezynfekcji trafi także do innych samorządów z powiatu płockiego, m.in. do Urzędu Miasta i Starostwa Powiatowego w Płońsku czy Starostwa Sierpeckiego.

Płyn, dostarczony w piątek do płockiego urzędu miasta, będzie dystrybuowany przez Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Środek odkażający otrzymają: MOPS, Polski Czerwony Krzyż, Polski Komitet Pomocy Społecznej, Stowarzyszenie Aktywny Senior, Fundacja Agencji Służby Społecznej, Chorągiew Mazowiecka ZHP.

– Także inne organizacje, które udzielają wsparcia osobom potrzebującym mogą zgłaszać swoje zapotrzebowanie do MOPS – informuje Urząd Miasta Płocka.

REKLAMA

PowiązaneArtykuły

Komentarze 4

 1. Mahdi says:

  Ludzie zostancie w domu. Mlodzi tez umieraja. Rzad mydli nam oczy gdzie sa te testy gdzie ten plyn odkazajacy na zadnej stacji nie mozna go kupic. Biora dla swoich. A ty martw sie o zycie

 2. .. says:

  Lepsze zalanie płynem niż głupotami prezydenta

 3. MW says:

  Niech Orlen zaleje tym płynem Płock bo za chwilę nie będzie komu na kombinacie pracować.

 4. X says:

  a kiedy pojawi się na stacjach paliw?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Popularne Dyskusje

Reklama

Przeczytaj

REKLAMA
 • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU