REKLAMA

ORLEN dla strażaków. Granty trafiły do 267 jednostek w całej Polsce

ORLEN Blisko Ludzi

REKLAMA

Straż pożarna ponownie otrzymała wsparcie z Fundacji ORLEN. W programie grantowym „ORLEN dla Strażaków” przekazane zostały środki na doposażenie jednostek. Łącznie, przez ostatnie cztery lata rozwijania projektu, jednostki straży pożarnej złożyły do Fundacji ORLEN ponad 13 tysięcy wniosków o dofinansowanie. Dotychczas przyznano około 1100 darowizn.

Z programu „ORLEN dla Strażaków” mogą skorzystać państwowe i ochotnicze straże pożarne w całej Polsce. W tegorocznej edycji złożono blisko 3 tysiące wniosków o przyznanie grantów.

W Teatrze Wielkim – Operze Narodowej w Warszawie odbyła się 27 września Gala, podczas której podsumowano tegoroczną edycję programu „ORLEN dla Strażaków”. W uroczystości wzięli udział m.in. Premier Mateusz Morawiecki oraz Komendant Główny PSP nadbryg. Andrzej Bartkowiak. Podczas uroczystości wręczono symboliczne czeki przedstawicielom OSP i PSP.

Jak podkreśla Daniel Obajtek, program „ORLEN dla Strażaków” to jeden z największych i najbardziej rozpoznawalnych projektów Fundacji ORLEN.

– W tym roku granty trafiły do 267 jednostek w całej Polsce i zostały przeznaczone na zakup sprzętu ratowniczo-gaśniczego oraz zwiększenie gotowości bojowej. Z programu najczęściej korzystają jednostki z małych miast i wsi, które dzięki temu wsparciu stają się bardziej nowoczesne – wyjaśnia Prezes Zarządu PKN ORLEN.Program ten nie jest jedynym wsparciem dla straży pożarnej. PKN ORLEN wspiera też Fundację „Dorastaj z Nami”, która opiekuje się poszkodowanymi w trakcie służby funkcjonariuszami służb mundurowych oraz ich rodzinami, prowadzi całoroczny program darowizn dla OSP, przeznaczonych na działalność społeczno-edukacyjną i współpracuje z młodzieżowymi drużynami pożarniczymi.

Dodatkowo, strażacy OSP włączeni do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego mogą korzystać z kart flotowych, które umożliwiają rabat na paliwo na stacjach paliw ORLEN. Z tej możliwości skorzystało do tej pory prawie 60 tys. osób, tankując ponad 65 mln litrów paliwa.

W Polsce działa czynnie aż kilkanaście tysięcy jednostek Państwowej i Ochotniczej Straży Pożarnej. Dzięki wsparciu Fundacji ORLEN, do strażaków trafiły m.in. odzież i specjalistyczny sprzęt – drony, kamery termowizyjne czy profesjonalne radiostacje.

Fot. PKN ORLEN
Fot. PKN ORLEN

Zostań Patronem PetroNews.pl - Wspieraj swoje lokalne media KLIKNIJ!

REKLAMA
Kolejny Artykuł

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Zgadzam się na warunki i ustalenia PolitykI Prywatności.

Reklama

REKLAMA


  • Przejdź do REKLAMA W PŁOCKU